Aplikacje do noworocznych postanowień
Michał Tomaszkiewicz
02.01.2017 15:18
Aplikacje do noworocznych postanowień Fot. materiały prasowe

Nowy Rok to nowe mocne postanowienia poprawy, które jak te starsze, jeszcze z 2016, mogą szybko stać się nieaktualne. Chyba, że zainstalujecie sobie kilka nowych aplikacji, które pomogą Wam dotrzymać danego sobie słowa.

Najtrudniej podobno jest zacząć i wytrwać w swoim postanowieniu wystarczająco długo, żeby stało się nawykiem. Aplikacji, które potrafią uporczywie przypominać każdego dnia o zaległościach do zrobienia, na szczęście jest sporo.

Za najciekawszą uznaliśmy LifeRPG – program, który udowadnia, że życie to nie film. To gra.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Aplikacja nagradza punktami doświadczenia za każdym razem, gdy osiągniemy wyznaczony cel. Misje – jak w pełnokrwistym RPG – mogą składać się z wielu podzadań i wprowadzamy je do programy samodzielnie. LifeRPG potrafi wskazać, który z questów ma w danej chwili najwyższy priorytet. Realizując noworoczne postanowienie zdobywamy kolejne poziomy!

Na początku każdego roku siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie – wielu z nas bierze się w garść i decyduje, że to właśnie od Nowego Roku zacznie ćwiczyć, tak by na wakacje mieć figurę i sprawność młodego bożka lub bogini.

Zamiast jednak płacić za możliwość męczenia się ćwiczeniami fizycznymi, możecie równie dobrze na tym zarabiać. Jak to możliwe, można się dowiedzieć z poniższego filmu:

Aplikacja nazywa się Pact i umożliwia stawianie własnych pieniędzy przeciwko swojemu lenistwu. Jeśli uda nam się zrealizować założone cele – dostaniemy za to nagrodę pieniężną. Jeśli entuzjazm nam przejdzie, przyjdzie nam za to zapłacić i ufundować tym samym nagrody dla osób, które są bardziej wytrwałe.

Czasem noworoczne postanowienie nie polega na dodaniu do listy zająć nowej pozycji – zdarza się, że chcemy jakiegoś nawyku lub nałogu się pozbyć. Najczęściej chodzi o palenie – i nie będzie zapewne niespodzianką, że odpowiednia aplikacja jest i czeka na znalezienie się na Waszym telefonie.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Rzuć palenie pomaga w pozbyciu się nałogu na dwa sposoby – pokazuje ile oszczędzamy nie kupując papierosów oraz ile życia zyskujemy nie trując się substancjami smolistymi i nikotyną.

Popularnym postanowieniem noworocznym, podejmowanym po obfitych we wrażenia kulinarne świętach, jest chęć zrzucenia wagi. Będzie to oczywiście wymagać dyscypliny, której dotrzymanie ma być trochę łatwiejsze dzięki aplikacji zliczającej liczbę kalorii w planowanym posiłku.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Wystarczy zeskanować kod paskowy produktu, żeby dowiedzieć się, jak bardzo nam dane pożywienie zaszkodzi – w bazie danych znajduje się ponad 6 milionów wpisów. Nieznośnej lekkości talerza strzec może Calorie Counter.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.