Pogoda
02.01.2017 15:18

Aplikacje do noworocznych postanowień

Nowy Rok to nowe mocne postanowienia poprawy, które jak te starsze, jeszcze z 2016, mogą szybko stać się nieaktualne. Chyba, że zainstalujecie sobie kilka nowych aplikacji, które pomogą Wam dotrzymać danego sobie słowa.

Aplikacje do noworocznych postanowień
foto: materiały prasowe

Najtrudniej podobno jest zacząć i wytrwać w swoim postanowieniu wystarczająco długo, żeby stało się nawykiem. Aplikacji, które potrafią uporczywie przypominać każdego dnia o zaległościach do zrobienia, na szczęście jest sporo.

Za najciekawszą uznaliśmy LifeRPG – program, który udowadnia, że życie to nie film. To gra.

foto: materiały prasowe

Aplikacja nagradza punktami doświadczenia za każdym razem, gdy osiągniemy wyznaczony cel. Misje – jak w pełnokrwistym RPG – mogą składać się z wielu podzadań i wprowadzamy je do programy samodzielnie. LifeRPG potrafi wskazać, który z questów ma w danej chwili najwyższy priorytet. Realizując noworoczne postanowienie zdobywamy kolejne poziomy!

Na początku każdego roku siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie – wielu z nas bierze się w garść i decyduje, że to właśnie od Nowego Roku zacznie ćwiczyć, tak by na wakacje mieć figurę i sprawność młodego bożka lub bogini.

Zamiast jednak płacić za możliwość męczenia się ćwiczeniami fizycznymi, możecie równie dobrze na tym zarabiać. Jak to możliwe, można się dowiedzieć z poniższego filmu:

Aplikacja nazywa się Pact i umożliwia stawianie własnych pieniędzy przeciwko swojemu lenistwu. Jeśli uda nam się zrealizować założone cele – dostaniemy za to nagrodę pieniężną. Jeśli entuzjazm nam przejdzie, przyjdzie nam za to zapłacić i ufundować tym samym nagrody dla osób, które są bardziej wytrwałe.

Czasem noworoczne postanowienie nie polega na dodaniu do listy zająć nowej pozycji – zdarza się, że chcemy jakiegoś nawyku lub nałogu się pozbyć. Najczęściej chodzi o palenie – i nie będzie zapewne niespodzianką, że odpowiednia aplikacja jest i czeka na znalezienie się na Waszym telefonie.

foto: materiały prasowe

Rzuć palenie pomaga w pozbyciu się nałogu na dwa sposoby – pokazuje ile oszczędzamy nie kupując papierosów oraz ile życia zyskujemy nie trując się substancjami smolistymi i nikotyną.

Popularnym postanowieniem noworocznym, podejmowanym po obfitych we wrażenia kulinarne świętach, jest chęć zrzucenia wagi. Będzie to oczywiście wymagać dyscypliny, której dotrzymanie ma być trochę łatwiejsze dzięki aplikacji zliczającej liczbę kalorii w planowanym posiłku.

foto: materiały prasowe

Wystarczy zeskanować kod paskowy produktu, żeby dowiedzieć się, jak bardzo nam dane pożywienie zaszkodzi – w bazie danych znajduje się ponad 6 milionów wpisów. Nieznośnej lekkości talerza strzec może Calorie Counter.

Jak się mają Wasze postanowienia noworoczne?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia