Apokalipsa Abrahama. Czy poznaliśmy dowód na istnienie UFO?

14.08.2019 16:40
Apokalipsa Abrahama|north Fot. Shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Czy Apokalipsa Abrahama, apokryf bazujący na Starym Testamencie jest dowodem na istnienie istot pozaziemskich? Czy Abraham spotkał kosmitów, co więcej został przez nich uprowadzony?

Ani Biblia, ani żadna ze starożytnych ksiąg nie wspomina wprost o kosmitach, jednak patrząc z perspektywy współczesnej nauki, stare księgi pełne są opisów nieznanych technologii i spotkań z dziwnymi postaciami pochodzącymi z nieba.

Od razu nasuwają się pytania o Arkę Przymierza, "rydwan Jahwe" z wizji Ezechiela czy tajemniczą wojnę znaną z Enuma Elisz. Również Indyjskie teksty wypełnione są opisami potężnej broni i kosmicznych pojazdów zwanych Vimanami.

Według teorii paleokontaktów kosmici byli na naszej planecie na długo przed pojawieniem się ludzi. Prawdopodobnie odwiedzili starożytne cywilizacje w takich miejscach jak Peru, Egipt, Japonia, Mezopotamia czy Indie.

Czym jest Apokalipsa Abrahama?

Apokalipsa Abrahama to apokryf bazujący na Starym Testamencie. Pismo na wzór Tory podzielone jest na pięć części, w których opisane jest kolejno przymierze Izraela z Babilonią, wędrówka Abrahama na górę Horeb, złożenie ofiary i kuszenie Abrahama przez upadłego anioła Azazela, wyprawę do nieba oraz dziesięć plag poprzedzających czasy ostateczne.

Tekst jest mało znany, a tylko garstka ludzi kiedykolwiek przeczytała go w całości.

Nas jednak najbardziej interesują fragmenty, mówiące o spotkaniach pierwszego z hebrajskich patriarchów z dziwnymi istotami, które on sam uznawał za Boga i aniołów.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Historia Abrahama znana zarówno z Biblii, jak i tajemniczego apokryfu pełna jest informacji o iście kosmicznym zabarwieniu. Ojciec narodu żydowskiego często rozmawiał z Bogiem i jego wysłannikami, słuchał ich wskazówek i uwag, a jego życie pełne było dziwnych perypetii.

Któregoś dnia odwiedziły go dwie tajemnicze istoty, które straszliwie go przeraziły. Jedna z nich nazywała się Jaoel. Jak możemy przeczytać w Apokalipsie Abrahama, nie byli to ludzie, lecz

Istoty, na podobieństwo człowieka. (Abr. X-4-5)

Jaoel został opisany dokładnie i szczegółowo:

Jego ciało przypominało szafir, jego oblicze chryzolit, włosy śnieg, diadem zaś na głowie tęczę (Abr. XI-2)

Bazując na współczesnych wizerunkach astronautów, wyglądał prawdopodobnie tak:

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Shutterstock

Tajemniczy Jawiel poinformował Abrahama, że czeka go "wniebowstąpienie".

Abraham ujrzał dziwny pojazd.

Wóz, mający koła ogniste, każde koło pełne wokół oczu, na kołach zaś tron, który ujrzałem, a był ogniem pokryty, a ogień płynął wokół niego; był to ogień nieopisany nawet jako zastęp ognisty.

Co ciekawe, w niemal dokładnie taki sam opis znajdziemy u proroka Ezechiela w Biblii.

Następnie pojazd uniósł się w górę, zabierając ze sobą Abrahama:

A zdarzyło się to o zachodzie słońca, powstał dym, niczym dym z pieca. Tak więc zaniósł mnie aż do granic płomieni ognistych. Potem wznieśliśmy się, jakby za sprawą wielu wiatrów, w niebo, które było nad firmamentem. (Abr. XV-1 i XV-4-5)

Jak się okazało, na statku znajdowało się więcej postaci podobnych do Jawiela i jego towarzysza. Wszystkie porozumiewały się w nieznanym języku.

Apokalipsa Abrahama opisuje dokładnie, co widział mężczyzna:

Wysokie miejsce, na którymśmy stali, ono to stało, to obracało się w dół, to w górę. Gwiazdy były to w dole, to w górze, a ja wszakże pragnąłem spaść na ziemię. (Abr. XVII-3)

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Shutterstock

Apokalipsa Abrahama, analiza naukowa

Do całej sprawy odniósł się Hermann Oberth, austriacko-niemiecki fizyk i wynalazca, pionier techniki rakietowej i wizjoner eksploracji kosmosu. Uczony zajmował się również intensywnie kwestią, czy naszą planetę w "zamierzchłej przeszłości" odwiedzały istoty pozaziemskie i uważał, że jest to "zupełnie możliwe".

Przeczytaj także

Oberth był zdania, że tekst Apokalipsy Abrahama jest ważną poszlaką przemawiającą za prawdziwością prehistorycznych kontaktów ludzi z istotami pozaziemskimi.

Według naukowca opis z Apokalipsy Abrahama mówi o statku kosmicznym, w którym dzięki nieustannej rotacji powstaje siła ciążenia.

Olbrzymi statek kosmiczny w kształcie koła mógłby się obracać wokół własnej osi, co wywoła na pokładzie siłę ciążenia, umożliwiającą astronautom życie w warunkach podobnych do ziemskich.

- stwierdził naukowiec po analizie apokryfu.

Zobacz również: Koniec świata się zaczął! Wypełnia się przepowiednia królowej Saby

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.