Pogoda
09.08.2019 11:00

Apple da ci milion dolarów jeśli popsujesz jego oprogramowanie

Apple poszerza swój projekt, w którym oferuje researcherom pieniądze za wyszukanie luk w ich oprogramowaniu.

Apple komputer
źródło: shutterstock

Apple ogłosił, że dotychczasowy program nagród zostanie poszerzony. Chętni mogą od teraz szukać błędów w macOS, tvOS, watchOS i iCloudzie. Przy okazji firma ogłosiła, że wzrastają nagrody za odnalezienie bugów.

Dla tych, którzy znajdą najpoważniejsze błędy w systemie Apple'a czeka okrągły milion dolarów.

imessage
imessage
Przeczytaj także Microsoft łączy siły z Samsungiem, aby pokonać Apple

Program nagradzający informatyków, którzy lubią psuć rzeczy, ruszył 3 lata temu. Początkowo macOS nie był częścią całej akcji i wielu użytkowników naciskało na Apple'a, aby to się zmieniło.

Zostań milionerem dzięki bugom

Od teraz, jeśli uda wam się odnaleźć błędy w iOSie możecie zostać milionerami. Wcześniej za tę samą pracę informatycy mogli liczyć na maksymalną wypłatę w kwocie 200,000 dolarów.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu jeden z researcherów odkrył podobno wielką lukę w systemie Apple'a. Jednak stwierdził, że nie przekaże tej informacji firmie, dopóki ta nie zapewni o wiele lepszej nagrody niż ta obiecana. Prawdopodobnie ta sytuacja miała duży wpływ na decyzję szefów firmy, aby rozwinąć program nagród.

Wydaje się, że milion dolarów to solidna wypłata, więc możemy się spodziewać, że iOS będzie jeszcze bardziej bezpieczny.

Zobacz także:  Apple znalazł sposób, abyście nie mogli wymienić baterii w swoim telefonie

Czy korzystacie z produktów Apple?

Tagi: Komputery Apple