Apple dołącza do bojkotu. Wycofali się ze sprzedaży swoich produktów w Rosji

02.03.2022 10:55
Apple dołącza do bojkotu. Wycofali się ze sprzedaży swoich produktów w Rosji Fot. NICHOLAS KAMM/AFP/East News

Apple wzięło przykład z Disneya, czy Warner Bros. i postanowiło wycofać ze sprzedaży swoje produkty w Rosji. Przeczytajcie oświadczenie poniżej.

Apple wycofuje swoje produkty ze sprzedaży w Rosji

Jak podaje Deadline, klienci próbujący zakupić produkty Apple na oficjalnej rosyjskiej stronie otrzymują powiadomienie, iż są one "niedostępne". Tyczy się to absolutnie każdego produktu, nawet ładowarek. Firma usunęła również ze swojego sklepu App Store aplikacje RT News i Sputnik News (te są dostępne tylko w Rosji).

Polecamy

Informacje potwierdził w oświadczeniu rzecznik prasowy Apple, który skomentował całą sytuację słowami:

Staramy się zrobić, co możemy w ramach odpowiedzi na inwazję. Zatrzymaliśmy sprzedaż wszystkich produktów w Rosji. W zeszłym tygodniu skończyliśmy z eksportem naszych produktów do tego kraju. RT News i Sputnik News nie są dostępne poza Rosją w App Store. Wyłączyliśmy również pewne usługi w Apple Maps w Ukrainie, aby zapewnić bezpieczeństwo ukraińskim obywatelom.

Polecamy

Na początku marca szef Apple Tim Cook wyjaśnił na Twitterze, że jest przerażony sytuacją w Ukrainie i zapowiedział, że firma zamierza zrobić jeszcze więcej dla mieszkańców tego kraju:

Jestem bardzo przerażony sytuacją w Ukrainie. Staramy się zrobić wszystko, co możemy dla naszych pracowników w tym rejonie świata, a także pomóc lokalnym projektom humanitarnym. Ich los jest dla mnie osobiście teraz bardzo ważny i chciałbym dołączyć do wszystkich, którzy modlą się o pokój.

Tak jak wspomnieliśmy, Apple nie jest jedyną firmą, która postanowiła wycofać ze sprzedaży swoje produkty w Rosji. Disney, Warner Bros. i Sony Pictures poszło taką samą ścieżką, podobnie zresztą jak Nike.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.