Pogoda
07.09.2016 21:34

Apple iPhone 7 i 7Plus - specyfikacje i polskie ceny

Na tę chwilę czekali fani Apple na całym świecie – wiemy już wszystko o modelu iPhone 7 i iPhone 7 Plus oraz nowym zegarku Apple Watch. Znamy też polskie ceny!

Apple iPhone 7 i 7Plus - specyfikacje i polskie ceny
foto: materiały prasowe

Plotek na temat nowych modeli Apple pojawiło się niezliczenie dużo – mówiło się między innymi o podwójnym aparacie, zrezygnowaniu z gniazda słuchawkowego mini-jack czy skonstruowaniu iPhone'a 7 jako wodoodpornego.

Czy te plotki się potwierdziły i czy Apple udało się pokazać coś, czego nikt się nie spodziewał?

Tim Cook pochwalił się, że Apple sprzedało już ponad miliard egzemplarzy iPhone'a – według jego słów, to najlepszy wynik w historii dla tego typu urządzeń. Producent liczy na to, że problemy Samsunga z wybuchającymi Galaxy Note 7 (koreański gigant wymieni 2,5 mln już sprzedanych urządzeń) przyczynią się do większego niż liczono sukcesu nowego iPhone'a - jego produkcję zwiększono o 10%.

iPhone 7 – specyfikacje i ceny

Zanim pokazano nowe smartfony, podkreślono nowe możliwości iOS 10 – wystarczy podnieść telefon, żeby go uaktywnić. Ulepszono Siri, przebudowano Mapy i dodano użyteczne funkcje. Szef Apple podkreśłił, że nowy system mobilny dla iPhone'a ma wbudowany system sterowania urządzeniami inteligentnego domu – na rynku pojawi się w najbliższym czasie ponad 100 zgodnych produktów.

Zachwalając iOS 10 Tim Cook zaprezentował iPhone'a 7:

"

Najbardziej zaawansowany system mobilny zasługuje na najbardziej zawansowany smartfon. To najlepszy iPhone, jaki stworzyliśmy. "

Co nowego w iPhone 7? Oprócz nowego, dopracowanego wyglądu i kolorów obudowy Apple podkreśliło przeprojektowanie przycisku „Początek” - nie tylko poprawiono czułość i szybkość działania, ale także dodano możliwość dostosowania jego działania do preferencji użytkownika.

foto: materiały prasowe

Przycisk obsługuje teraz dotyk. Obudowa jest wodo- i pyłoodporna, zgodna ze standardem IP67.

Apple nie kryło dumy z aparatu zastosowanego w modelu iPhone 7. Wyposażono go w optyczny układ stabilizacji obrazu, a na matrycę 12 Mpix pada 50% więcej światła niż w poprzednim modelu. 4 wbudowane diody LED – dzięki nowemu oprogramowaniu i układowi sterującemu – mogą emitować błyski redukujące efekt migotania sztucznych źródeł światła.

W ciągu 25 milisekund procesor odpowiedzialny za obsługę aparatu wykonuje 100 mld operacji – Apple mówi wręcz o superkomputerze fotograficznym. Efektowne zdjęcie mogą być wykonywane w ruchu oraz w słabym oświetleniu.

Zmiany trafiły także do aparatu przedniego, przeznaczonego do robienia selfie – rozdzielczość zwiększyła się do 7 Mpix.

Apple poprawiło także wyświetlacz Retina – jest on o 25% jaśniejszy, niż ten stosowany w modelu iPhone 6s. Przekątna ekranu wynosi 4,7 cala, obraz ma 1334 na 750 punktów.

foto: materiały prasowe

Zadowoleni powinni być miłośnicy muzyki – iPhone 7 został wyposażony w 2 głośniki, zdolne do odgrywania muzyki w systemie stereo. Zgodnie z oczekiwaniami Apple ogłosiło zrezygnowanie z portu mini-jack na rzecz standardu Lightning – słuchawki są dołączane do telefonów. W pudełku znajdzie się także specjalna przelotka dla osób, które posiadają analogowe słuchawki dobrej jakości i nie chcą z nich rezygnować.

Duży nacisk przy tworzeniu iPhone'a stawiano na uniezależnienie użytkowników od kabli. Apple AirPods to bezprzewodowe słuchawki douszne, które według producenta mają wyznaczyć nowy standard na rynku.

Aby podłączyć słuchawki do iPhone'a lub zegarka, wystarczy otworzyć pudełko z AirPods – telefon sam rozpozna i podłączy je do urządzenia. Przełączanie pomiędzy źródłami sygnału jest realizowane automatycznie.

Akumulatory pozwalają na pracę słuchawek przez 5 godzin, wbudowany w pudełko bank energii pozwala je doładować i uzyskać łącznie 24 godziny. Samo opakowanie ładowane jest przez port Lightning. Cena to 799 złotych.

Nowa generacja procesora – A10 Fusion – sprawia, że według Apple iPhone 7 jest najszybszym smartfonem na rynku, mając 2 razy większą wydajność niż iPhone 6s i 120 raz większą, niż pierwszy iPhone.

foto: materiały prasowe

A10 ma 4 rdzenie, z czego 2 są nastawione na wydajność, a 2 przeznaczone do energooszczędnej pracy – na przykład przeglądania stron internetowych. W połączeniu z nowym układem graficznym iPhone 7 ma oferować grafikę o jakości znanej z konsoli.

Duża wydajność nie jest oferowana czasem pracy na baterii – Apple obiecuje, że w stosunku do poprzednika iPhone 7 będzie działał o 2 godziny dłużej.

Jest coś, co się nie zmieniło – cena. Apple wyceniło iPhone'a 7 na 3349 zł, zwiększając jednak przy tym pojemność pamięci do 32 GB. Dostępne są także modele oferujące 128 i 256 GB przestrzeni na pliki.

Zamówienia na iPhone'a 7 przyjmowane są od 9 września 2016, dostawy w Polsce rozpoczynają się 23 września.

iPhone 7 Plus – specyfikacje i ceny

Plotki się potwierdziły – iPhone 7 Plus wyposażony jest w 2 kamery o rozdzielczości 12 Mpix. Dzięki nim możliwe stało się oferowanie funkcji powiększania obrazu – w zależności od wybranego stopnia zoomu, wykorzystywany jest inny aparat.

Jakość obrazu jest według Apple tak duża, że przedsiębiorstwo zdecydowało się na udostępnienie opcji 10-krotnego powiększenia.

Dodatkowo podwójny aparat umożliwił uzyskiwanie efektu bokeh – rozmycia obrazu znajdującego się poza obiektem, na którym zorientowany jest focus. Efekt widoczny będzie na żywo na wyświetlaczu – oprogramowanie zostanie udostępnione jako aktualizacja w ciągu najbliższych miesięcy.

foto: materiały prasowe

Model iPhone 7 Plus oferuje także większy ekran – jego przekątna to 5,5 cala. Wyświetlacz pracuje z rozdzielczością Full HD.

Ceny iPhone 7 Plus zaczynają się od 3949 zł za wersję z 32 GB pamięci.

Nowe telefony to nie wszystkie nowości, jakie zaprezentowało Apple - producent pochwalił się także opracowanie drugiej generacji zegarka Watch, którego popularność wprowadziła firmę na 2. miejsce na świecie pod względem sprzedanych naręcznych czasomierzy.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile