Pogoda
07.06.2019 12:01

Apple nie lubi krytyki. Usuwa z sieci filmy pokazujące reakcje na nóżkę do monitora za 999 dolarów

Spieszcie się oglądać buczenie fanów Apple, filmy z nimi tak szybko odchodzą. Producent masowo zgłasza roszczenia do publikowanego w sieci fragmentu konferencji WWDC19, podczas którego można zobaczyć nieprzychylną reakcję fanów na informację o sprzedawanej osobno nóżce do monitora.

konferencja Apple
foto: kadr z wideo

Konferencje produktowe Apple to zazwyczaj dialog między prezenterami na scenie, a fanami uczestniczącymi w wydarzeniu. Założenia scenariusza są proste: Apple zachwala swój geniusz, publika odpowiada brawami.

WWDC19 przez większość czasu przebiegało zgodnie z wytycznymi. Nowy, wyglądający jak tarka Mac Pro wzbudził spodziewany entuzjazm, zgromadzonym w siedzibie Apple spodobał się także opracowany z myślą o nim monitor, osadzony na eleganckiej nóżce.

Mac Pro 2019
Mac Pro 2019
Przeczytaj także Apple pokazało najszybszą tarkę na świecie. Za nowego Maca Pro trzeba zapłacić 5999 dolarów

Brawa i wiwaty ucichły jednak nagle, gdy Apple podzieliło się informacjami o cenach. Nie chodziło wcale o to, że monitor Apple Pro Display XDR kosztuje 4999 lub 5999 dolarów.

Apple Pro Display XDR
Apple Pro Display XDR
Przeczytaj także Monitor Apple Pro Display XDR kosztuje 5000 dolarów bez nóżki. Trzeba za nią zapłacić kolejne 1000 USD

Okazało się bowiem, że wyświetlacz sprzedawany jest bez nóżki. Tę można dokupić osobno za 999 dolarów. Na 199 USD wyceniono zaś przejściówkę VESA, dzięki które monitor można będzie podłączyć do podstawki innego producenta.

Apple usuwa filmy z reakcjami na nóżkę za 999 dolarów

W siec pojawiły się fragmenty zapisu przebiegu konferencji WWDC19. Widać na nich, jak widzowie wiwatują widząc ceny monitora Apple Pro Display XDR, a gdy pojawia się informacja o sprzedawanej osobno nóżce, przez salę przetacza się pomruk dezaprobaty.

Można to zobaczyć na poniższym nagraniu (o ile nie zostało już usunięte przez Apple):

Prowadzący kontynuuje podawanie informacji wśród ciszy i nawet zapowiedź pojawienia się na scenie Tima Cooka, szefa Apple, nie składania widowni do powrotu do klaskania.

Zobacz także: 13-latek zhakował Apple, bo myślał że dostanie za to pracę 

Akcja Apple jak na razie przynosi rezultat odwrotny od oczekiwanego, jako że internauci lubiący wyśmiewać producenta za punkt honoru przyjęli sobie pilnowanie, żeby kopie nagrań pojawiały się tak często, jak są kasowane.

Co kupilibyście sobie za 999 dolarów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Apple