Apple obiecało naprawić mylący się kalkulator w iPhonie
Michał Tomaszkiewicz
31.10.2017 12:54
Apple obiecało naprawić mylący się kalkulator w iPhonie Fot. kadr z wideo

Apple sprawi, że aplikacja kalkulatora w iPhonie stanie się nieomylna – na poprawkę błędu pokazującego błędne wyniki prostych działań przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Złośliwcy utrzymujący, że produkty Apple to przerost formy nad treścią dostali do swoich rąk bardzo ważny argument – domyślny kalkulator z iOS, a dokładnie rzecz ujmując, sposób w jaki działa.

Okazało się bowiem, że w zależności od chwili, działanie „1+2+3” przeliczane jest przez kalkulator jako „6” albo… „24”.

Jeśli nie wierzycie – spójrzcie sami:

Przeczytaj także

Z czego wynika błąd? Naciśnięcie przyciska operatora, a więc na przykład „+” lub „-”wywołuje animację jego podświetlenia, a klawisz zacznie działać z powrotem dopiero wtedy, gdy zostanie ona odegrana do końca.

Wystarczyło więc odpowiednio szybko wprowadzać dane do rozwiązania, żeby iPhone zamiast „1+2+3” policzył „1+23”, co powodowało błędny wynik.

Po burzy, jaka rozpętała się z tego powodu w internecie pod koniec października 2017 roku Apple postanowiło interweniować – jak donoszą testerzy aktualizacji 11.2 do iOS, animacje zostały w kalkulatorze całkowicie wyłączone, dzięki czemu „użytkownicy mogą liczyć na zdecydowanie bardziej dokładne wyniki obliczeń”.

Do czasu pojawienia się poprawki – a nie wiadomo do końca, kiedy zostanie ona opublikowana – liczyć na iPhonie trzeba po prostu powoli.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.