Pogoda
31.10.2017 12:54

Apple obiecało naprawić mylący się kalkulator w iPhonie

Apple sprawi, że aplikacja kalkulatora w iPhonie stanie się nieomylna – na poprawkę błędu pokazującego błędne wyniki prostych działań przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Apple obiecało naprawić mylący się kalkulator w iPhonie
foto: kadr z wideo

Złośliwcy utrzymujący, że produkty Apple to przerost formy nad treścią dostali do swoich rąk bardzo ważny argument – domyślny kalkulator z iOS, a dokładnie rzecz ujmując, sposób w jaki działa.

Okazało się bowiem, że w zależności od chwili, działanie „1+2+3” przeliczane jest przez kalkulator jako „6” albo… „24”.

Jeśli nie wierzycie – spójrzcie sami:

Z czego wynika błąd? Naciśnięcie przyciska operatora, a więc na przykład „+” lub „-”wywołuje animację jego podświetlenia, a klawisz zacznie działać z powrotem dopiero wtedy, gdy zostanie ona odegrana do końca.

Wystarczyło więc odpowiednio szybko wprowadzać dane do rozwiązania, żeby iPhone zamiast „1+2+3” policzył „1+23”, co powodowało błędny wynik.

Po burzy, jaka rozpętała się z tego powodu w internecie pod koniec października 2017 roku Apple postanowiło interweniować – jak donoszą testerzy aktualizacji 11.2 do iOS, animacje zostały w kalkulatorze całkowicie wyłączone, dzięki czemu „użytkownicy mogą liczyć na zdecydowanie bardziej dokładne wyniki obliczeń”.

Do czasu pojawienia się poprawki – a nie wiadomo do końca, kiedy zostanie ona opublikowana – liczyć na iPhonie trzeba po prostu powoli.

Ufacie kalkulatorom?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple