Pogoda
22.10.2019 12:07

Apple ostrzega: iPhone’y i iPady mogą zacząć błędnie wskazywać czas

Jeśli nie chcecie, żeby od 3 listopada 2019 wasze iPhone’y i iPady przestały podawać prawidłową godzinę, miały problemy z synchronizacją z iCloud oraz pobieraniem poczty, pobierzcie i zainstalujcie aktualizację. Apple ostrzega użytkowników przed nachodzącymi problemami.

iPhone 5S
foto: Shutterstock

Kłopoty ze sprzętem Apple to wynik rozpoczęcia nowej ery GPS. Licznik tygodni systemu został wyzerowany w kwietniu 2019 roku, przez co starszy sprzęt mógł mieć problemy z określaniem lokalizacji.

Satelity GPS są wykorzystywane przez smartfony nie tylko do określenia dokładnego położenia geograficznego. Sygnały wykorzystywane są także do ustawiania dokładnego czasu.

Odbiornik GPS
Odbiornik GPS
Przeczytaj także 6 kwietnia 2019 to sądny dzień dla GPS – część urządzeń może przestać działać

Większość nowych urządzeń była zaprojektowana w taki sposób, żeby wyzerowanie licznika tygodni systemu GPS nie wpłynęło w żadne sposób ich działanie. Jak się okazało, w starszych modelach iPhone’ów i iPadów mogą jednak występować problemy, których rozwiązanie wymaga zainstalowania aktualizacji.

Appke ostrzega przez problemami z dokładnością czasu. Konieczna aktualizacja iPhone’ów i iPadów

Użytkownicy urządzeń Apple mają jeszcze tylko chwilę na przeprowadzenie odpowiednich przygotowań. Jeśli nie zainstalują poprawek, muszą liczyć się z ryzykiem nieprawidłowego działania starszych modeli iPhone’ów i iPadów.

"

Począwszy od północy czasu UTC 3 listopada 2019 roku, niektóre modele telefonu iPhone i iPada wprowadzone w 2012 roku lub wcześniej będą wymagać uaktualnienia systemu iOS w celu zachowania dokładnej lokalizacji GPS oraz poprawnej daty i godziny. Wynika to z problemu wyzerowania czasu GPS, który zaczął oddziaływać na produkty GPS innych producentów 6 kwietnia 2019 roku. Dotknięte tym problemem urządzenia Apple będą działać poprawnie do północy czasu UTC 3 listopada 2019 roku. "

Modele iPhone 5 i iPad (4. generacji) Wi-Fi + Cellular powinny być zaktualizowane do iOS 10.3.4. Urządzenia iPhone 4s, iPad mini (1. generacji) Wi-Fi + Cellular, iPad 2 Wi-Fi + Cellular (Tylko modele CDMA) i iPad (3. generacji) Wi-Fi + Cellular trzeba wyposażyć w system w wersji iOS 9.3.6.

Obie poprawki zostały już udostępnione użytkownikom.

Zobacz także: 13-latek zhakował Apple, bo myślał że dostanie za to pracę 

Jak długo używacie smartfonów?

Tagi: Mobile Apple