Pogoda
11.01.2019 10:15

Apple usunęło z App Store chrześcijańską aplikację informującą, że homoseksualim to choroba

Program Living Hope Ministries informował użytkowników, że homoseksualizm to „uzależnienie, choroba i grzech”, i że należy go leczyć modlitwą. Po protestach środowisk LGBT aplikacja została usunięta z App Store, co zdziwiło autorów programu.

Living Hope Ministries
foto: zrzut ekranu

Dyrektor organizacji, Ricky Chelette powiedział NBC News że decyzja jest niesprawiedliwa i nieprzemyślana, jako że celem Living Hope Ministries jest pomaganie zagubionym ludziom w potrzebie.

"

Służymy tym, którzy chcą osiągnąć seksualną całkowitość poprzez bardziej intymny związek z Jezusem Chrystysem. Pomagamy tylko tym, którzy sami się do nas zwracają. Myślę, że niefortunnym faktem jest to, że grupa broniąca środowisko LGBT nie poznała nas lepiej i założyła, że jesteśmy organizacją głoszącą mowę nienawiści. Nie jesteśmy, kochamy osoby identyfikujące się jako homoseksualne. "

Aplikacja Living Hope Ministries został dostrzeżona przez grupę Truth Wins Out, która wystosowała podpisaną przez ponad 300 osób petycję o usunięcie „niebezpiecznego programu”. Dzień po jej otrzymaniu Apple wykasowało aplikację z App Store bez informowania o tym twórców.

Aplikacja lecząca homoseksualistów modlitwą usunięta z App Store

Program jest wciąż dostępny w sklepach Google i Amazon – obrońcy środowisk LGBT starają się wywrzeć na gigantów presję, żeby również zajęły się sprawą.

"

Każda minuta, podczas której ta haniebna aplikacja jest dostępna na tych platformach to potencjał do zaszkodzenia młodych przedstawicieli środowiska LGBT. Żądamy, żeby Google i Amazon natychmiast przestali sprzedawać i promować program, który dehumanizuje osoby LGBT. "

Ofensywa organizacji Truth Wins Out wydaje się nie robić wrażenia na Living Hope Ministries – niezależnie od tego, czy aplikacja zostanie zbanowana na wspomnianych platformach, program ma być dalej dostępny i rozwijany.

Living Hope Ministries wspomina przy tym, że w świecie pilnującym politycznej poprawności zasady tolerancji powinny obowiązywać także przekonania głoszone przez podmioty religijne.

Czy sklepy z aplikacjami powinny usuwać takie programy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile