Pogoda
03.12.2018 11:14

Aresztowano Luke'a Sky Walkera. Mark Hamill skomentował zatrzymanie

W stanie Tennessee aresztowano mężczyznę, który nazywa się Luke Sky Walker. Wieści o zatrzymaniu przestępcy dotarły do Marka Hamilla. Jak gwiazda Star Wars skomentowała sytuację?

Aresztowano Luke'a Sky Walkera. Mark Hamill skomentował zatrzymanie
foto: PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Pod koniec listopada 2018 roku w Johnson City w amerykańskim stanie Tennessee policja z Elizabethton zatrzymała mężczyznę, którego imię i nazwisko brzmi niemal jak personalia głównego bohatera oryginalnej trylogii "Gwiezdne Wojny". 21-letni Luke Sky Walker został aresztowany za naruszenie warunków wyroku w zawieszeniu. Sprawie przyjrzał się oczywiście słynący ze swojego poczucia humoru Mark Hamill, który od 40 lat wciela się w Luke'a Skywalkera.

Luke Sky Walker aresztowany. Co na to Mark Hamill?

Jak podaje portal WJHL, młody przestępca o wymyślnych imionach został ujęty przez funkcjonariuszy podczas próby kradzieży. Naruszając prawo, naraził się na odsiadkę w więzieniu, ponieważ w roku 2017 aresztowano go już za kradzież 46 znaków drogowych. Walker i jego wspólnicy zostali zatrzymani przez policję podczas kontroli drogowej w hrabstwie Carter. Na tylnym siedzeniu samochodów odkryto łupy złodziei. Z uwagi na niską szkodliwość społeczną mężczyźni dostali proporcjonalnie niskie wyroki. Ostatni wybryk Walkera sprawił jednak, że mężczyzna tym razem prawdopodobnie trafi za kraty. Obecnie znajduje się w więzieniu okręgowym hrabstwa Carter.

Mark Hamill, który zasłyną rolą Luke'a Skywalkera, postanowił odnieść się do zatrzymania swojego prawie imiennika. Zrobił to oczywiście za pomocą Twittera - swojej stałej platformy przekazywania żartów fanom. Do tej pory dowcipkował między innymi z miłośników "Star Wars", kolegów po fachu a nawet Polaków. We wpisie aktora jak zwykle nie zabrakło humoru.

"

Prawdziwym przestępstwem w tej sytuacji jest przede wszystkim to, że pan i pani Walker dali temu biednemu gościowi takie imię. "

Rodzice przestępcy najwidoczniej są wielkimi fanami "Gwiezdnych Wojen" i postanowili wykorzystać fakt, że nazywają się Walker. Za pomocą imion Luke i Sky stworzyli z dość pospolitego nazwiska, hołd dla głównego bohatera oryginalnej trylogii.

"Gwiezdne Wojny 9" - kiedy premiera?

Mark Hamill powróci do "Star Wars" w IX epizodzie kosmicznej sagi. Biorąc pod uwagę finał "Ostatnich Jedi" należy spodziewać się raczej, że Luke Skywalker pojawi się jako Duch Mocy lub wspomnienie/sen któregoś z bohaterów. Na razie nie ujawniono podtytułu zwieńczenia sagi Skywalkerów. Wiadomo jedynie, że film wejdzie na ekrany kin 19 grudnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Mark Hamill Star Wars Luke Skywalker