Aresztowano Luke'a Sky Walkera. Mark Hamill skomentował zatrzymanie

Sergiusz Kurczuk
03.12.2018 11:14
Aresztowano Luke'a Sky Walkera. Mark Hamill skomentował zatrzymanie Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

W stanie Tennessee aresztowano mężczyznę, który nazywa się Luke Sky Walker. Wieści o zatrzymaniu przestępcy dotarły do Marka Hamilla. Jak gwiazda Star Wars skomentowała sytuację?

Pod koniec listopada 2018 roku w Johnson City w amerykańskim stanie Tennessee policja z Elizabethton zatrzymała mężczyznę, którego imię i nazwisko brzmi niemal jak personalia głównego bohatera oryginalnej trylogii "Gwiezdne Wojny". 21-letni Luke Sky Walker został aresztowany za naruszenie warunków wyroku w zawieszeniu. Sprawie przyjrzał się oczywiście słynący ze swojego poczucia humoru Mark Hamill, który od 40 lat wciela się w Luke'a Skywalkera.

Luke Sky Walker aresztowany. Co na to Mark Hamill?

Jak podaje portal WJHL, młody przestępca o wymyślnych imionach został ujęty przez funkcjonariuszy podczas próby kradzieży. Naruszając prawo, naraził się na odsiadkę w więzieniu, ponieważ w roku 2017 aresztowano go już za kradzież 46 znaków drogowych. Walker i jego wspólnicy zostali zatrzymani przez policję podczas kontroli drogowej w hrabstwie Carter. Na tylnym siedzeniu samochodów odkryto łupy złodziei. Z uwagi na niską szkodliwość społeczną mężczyźni dostali proporcjonalnie niskie wyroki. Ostatni wybryk Walkera sprawił jednak, że mężczyzna tym razem prawdopodobnie trafi za kraty. Obecnie znajduje się w więzieniu okręgowym hrabstwa Carter.

Mark Hamill, który zasłyną rolą Luke'a Skywalkera, postanowił odnieść się do zatrzymania swojego prawie imiennika. Zrobił to oczywiście za pomocą Twittera - swojej stałej platformy przekazywania żartów fanom. Do tej pory dowcipkował między innymi z miłośników "Star Wars", kolegów po fachu a nawet Polaków. We wpisie aktora jak zwykle nie zabrakło humoru.

Prawdziwym przestępstwem w tej sytuacji jest przede wszystkim to, że pan i pani Walker dali temu biednemu gościowi takie imię.

Rodzice przestępcy najwidoczniej są wielkimi fanami "Gwiezdnych Wojen" i postanowili wykorzystać fakt, że nazywają się Walker. Za pomocą imion Luke i Sky stworzyli z dość pospolitego nazwiska, hołd dla głównego bohatera oryginalnej trylogii.

"Gwiezdne Wojny 9" - kiedy premiera?

Mark Hamill powróci do "Star Wars" w IX epizodzie kosmicznej sagi. Biorąc pod uwagę finał "Ostatnich Jedi" należy spodziewać się raczej, że Luke Skywalker pojawi się jako Duch Mocy lub wspomnienie/sen któregoś z bohaterów. Na razie nie ujawniono podtytułu zwieńczenia sagi Skywalkerów. Wiadomo jedynie, że film wejdzie na ekrany kin 19 grudnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.