Aresztowano złodziei psów Lady Gagi. Zatrzymano aż 5 osób

30.04.2021 10:30
Aresztowano złodziei psów Lady Gagi. Zatrzymano aż 5 osób Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Co ciekawe, wśród osób aresztowanych jest kobieta, która pierwotnie "znalazła" psy i chciała otrzymać 500 tysięcy dolarów znaleźnego. Wszystko okazało się jednym wielkim oszustwem.

Aresztowano osoby odpowiedzialne za postrzelenie opiekuna psów Lady Gagi

Jak podaje Los Angeles Times, policja w LA aresztowała i oskarżyła pięć osób związanych ze sprawą opiekuna psów i samych zwierzaków Lady Gagi. Wśród aresztowanych jest również kobieta, która pierwotnie "znalazła" psy. Ta chciała otrzymać 500 tysięcy dolarów nagrody za zanaleźne. Policja stwierdziła, że jest jedną z zamieszanych w sprawę.

Polecamy

LA Times zidentyfikowało piątkę zatrzymanych osób - wśród nich są James Jackson (18 lat), Jaylin White (19 lat), Lafayette Whaley (27 lat), Harold White (40 lat) i Jennifer McBride (50 lat). Jackson, Jaylin White i Whaley zostali oskarżeni o próbę morderstwa i rozbój, natomiast Harold White i McBride mieli być pomocnikami w próbie morderstwa.

Do zdarzenia doszło 24 lutego 2021 roku, kiedy to biały van podjechał nagle do asystenta Lady Gagi, Ryana Fischera. Mężczyzna wyprowadzał psy wokalistki. Z samochodu wyskoczyło dwóch facetów, którzy chcieli zabrać Fischerowi psy. Wywiązała się między nimi szamotanina, a asystent Gagi został w końcu postrzelony w klatkę piersiową.

Polecamy

Następnie napastnicy zabrali dwa psy - Koji i Gustava - bowiem trzeci z nich, Asia, uciekł z miejsca zdarzenia i kilka dni później został znaleziony przez policję.

26 lutego 2021 roku kobieta pojawiła się na posterunku policji w Los Angeles, gdzie poinformowała, że odnalazła porwane psy. Stwierdziła, że te były przywiązane do słupa w bocznej uliczce. Funkcjonariusze stwierdzili pierwotnie, że kobieta była "kompletnie niezwiązana ze sprawą", ale po krótkim śledztwie okazało się, że jest jedną z twórczyni tego planu.

Na razie nie wiemy, w jaki sposób napastnicy zostaną ukarani. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.