Pogoda
24.09.2020 11:44

Arnold Schwarzenegger zamierza zapłacić za miejsca do głosowania

Proces głosowania na prezydenta w USA jest nieco inny w Polsce - nie tylko trzeba się zarejestrować do tego, by móc głosować, ale też lokale są rozrzucone po stanach, często obsługując dziesiątki tysięcy wyborców. Schwarzenegger postanowił pomóc.

Arnold Schwarzenegger zamierza zapłacić za miejsca do głosowania
foto: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Arnold Schwarzenegger zapowiedział w środę, że zamierza zapłacić za powstanie i ponowne otwarcie lokali wyborczych na południu USA. Aktor i były gubernator został zainspirowany artykułem, według którego w latach 2012-2018 zamknięto ponad 1600 placówek wyborczych w stanach objętych tzw. Sekcją 5 z Aktu o Prawach Wyborczych.

Arnold Schwarzenegger płaci za ponowne otwarcie lokali wyborczych

Jak sam Schwarzenegger wytłumaczył decyzje w oświadczeniu dla Variety:

"

Czytałem historie o hrabstwach, które mają tylko jeden lokal wyborczy na kilkaset mil kwadratowych, a ludzie muszą stać przed nimi jakieś godziny. Stwierdziłem, że rozwiązanie jest dość proste. Jeśli macie problemy z budżetem i nie stać was na otwarcie lokalu, to chcę wam pomóc. "

Terminator 6
Terminator 6
Przeczytaj także Czy powstanie kolejny sequel "Terminatora"? Gwiazda serii skomentowała tę kwestię

Według niego pomoc pieniężna w tej sprawie będzie "jedną z najlepszych inwestycji, które kiedykolwiek zrobił". Według Variety, stany objęte potencjalną pomocą to: Alabama, Alaska, Arizona, Floryda, Georgia, Luizjana, Michigan, Missisipi, Północna Carolina, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Texas i Virginia. Granty będą przyznawane przez Schwarzenegger Institute z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Na razie nie wiadomo, ile placówek się zgłosi, ani ile to będzie kosztowało. 

Jak twierdzi szef sztabu Schwarzeneggera, aktor nie określił limitu dla grantów, a sama pomoc najprawdopodobniej będzie kosztowała kilka milionów dolarów. Były gubernator doprecyzował również, że jego propozycja nie jest polityczna, ani partyjna, a granty dostaną miejsca, które najbardziej na to zasługują. 

Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone
Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone
Przeczytaj także Schwarzenegger trolluje Stallone’a przed premierą Rambo 5. "Mój jest większy" [WIDEO]
Tagi: Newsy Arnold Schwarzenegger