Artysta umieścił figurę Jasona na dnie jeziora. Teraz planuje dodać Freddy'ego

Sergiusz Kurczuk
15.03.2018 16:09
Artysta umieścił figurę Jasona na dnie jeziora. Teraz planuje dodać Freddy'ego Fot. Curtis Lahr/YouTube

Jeśli odwiedzicie jezioro nieopodal Crosby w Minnesocie, to nie nurkujcie w nim. Chyba, że chcecie stanąć oko w oko z Jasonem Voorheesem i Freddym Kruegeren.

Doug Klein to wielki fan horrorów, który w wolnych chwilach zajmuje się sztuką. W 2013 roku postanowił oddać hołd twórcom 6. części serii „Piątek trzynastego”. To właśnie w tym filmie bohaterowie postanowili zneutralizować Jasona i przykuć go łańcuchem do dna jeziora Crystal Lake. Klein postanowił stworzyć naturalnych rozmiarów figurę Jasona, by zanurkować z nią na głębokość około 40 metrów i przymocować do dna jeziora nieopodal miasta Crosby w Minnesocie. W roku 2017 na serwisie YouTube pojawiło się wideo potwierdzające, że Jason nadal jest tam, gdzie go umieścił autor instalacji. 

Jakie Klein ma plany na przyszłość?

Freddy obok Jasona?

Niedawno ujawniono, gdzie dokładnie znajduje się makabryczna figura. Minnesota słynie z tego, że na jej terenie znajduje się ponad 10 tysięcy jezior, więc nurkujący fani Jasona mogli mieć problem w odnalezieniu filmowego bohatera. Klein umieścił ją w jeziorze, które kiedyś było kopalnią Louise. Okazuje się, że zbiornik wykorzystuje się do nauki nurkowania. Ciekawe czy kursanci mieli świadomość tego, że pływają z Jasonem? Lokalizację zdradził sam autor dzieła w rozmowie z Minnesota Monthly. 

Przede wszystkim Jasnon nie znajduje się na dnie żadnego z 10 tysięcy jezior. Został przyczepiony do dna zalanej kopalni należącej do stanu, znanej jako Louise. Instytucje takie jak Minnesota School of Diving, używa jej do nauki. 

Klein nie poleca nikomu nurkować w sztucznym jeziorze, by zrobić sobie selfie z Jasonem. 

Martwię się, że ludziom może stać się krzywda. Tam jest głęboko, ciemno i bardzo zimno. 

Jednak to nie ostatni słowo artysty. W przyszłości zamierza umieścić na dnie zbiornika kolejną statuę. Ma nią być maskotka Iron Maiden znana jako Eddie. Planuje też oddać cześć innej, równie słynnej co Jason postaci ze slasherów - Freddy'emu Kruegerowi. Bohater serii „Koszmar z ulicy Wiązów” ma trafić na dno jeziora znajdującego się nieopodal Louise. Ten pomysł podsunęli Kleinowi fani jego twórczości. Mężczyzna podjął wyzwanie i niebawem w Minnesocie pojawi się kolejna podwodna figura odnosząca się do horrorów. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.