Pogoda
06.07.2020 16:35

Assassin's Creed Valhalla: zapowiedzi kontra rzeczywistość. Wyciekł zapis rozgrywki

Prezentacja rozgrywki Assassin's Creed Valhalla zapowiadana była jako najważniejszy punkt pokazów gier działających na Xbox series X. Gra wyglądała obłędnie, ale internauci wyłapali podpis mówiący o tym, że widzimy tylko „symulację wyglądu gry”.

Assassin's Creed Valhalla
foto: materiały prasowe Ubisoft

Konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox serie X/S, mają zaoferować zupełnie nową jakość gier. Przedsmak graficznych cudów mieliśmy okazję zobaczyć przy okazji prezentacji pierwszych tytułów zapowiedzianych na nowy sprzęt.

Część z nich nie sprostała oczekiwaniom graczy, Assassin's Creed Valhalla rzeczywiście wyglądał na zapowiedzi bardziej jak zwiastun, niż urywki z gry. W czasie pokazu mówiono, że mamy do czynienia z zapisem rozgrywki.

Assassin's Creed Valhalla
Assassin's Creed Valhalla
Przeczytaj także Assassin’s Creed Valhalla na Xbox series X wygląda tak dobrze, że gracze nie wierzą że to fragmenty rozgrywki [WIDEO]

Napis, który można było dostrzec na ekranie zastrzegał jednak, że mamy do czynienia tylko z symulacją tego, jak gra będzie wyglądać na konsolach nowej generacji według twórców. W sieci pojawił się właśnie wyciek, dzięki któremu można sprawdzić, jak to co obiecywano wygląda w porównaniu do aktualnego wyglądu gry.

Assassin's Creed Valhalla na prawdziwej rozgrywce. Jak wypada w porównaniu do zapowiedzi?

W sieci znalazł się fragment trwający pół godziny, który prezentuje przemieszanie się po świecie oraz prowadzenie walki. Widzowie nie są jednak zachwyceni: w komentarzach pojawia się często zarzut, że widzą grę zadziwiająco podobną do Wiedźmina 3.

Assassin's Creed Valhalla czerpie pełnymi garściami z poprzednich części cyklu: bardzo podobny jest interfejs użytkownika czy ekran ekwipunku, różnice widać w systemie rozwoju umiejętności.

Ubisoft zapewne zapragnie usunąć z sieci prezentację wczesnej wersji gry; w internecie nic jednak nie ginie, więc nawet jeśli YouTube usunie powyższe nagranie, będzie je można obejrzeć w innych serwisach.

Zobacz także: Na Pornhubie można było obejrzeć Kingdom Hearts III kilka dni przed premierą 

Jak będzie wyglądać Assassin's Creed Valhalla?