Assassin’s Creed doczeka się serialu

Michał Tomaszkiewicz
23.03.2017 14:35
Assassin’s Creed doczeka się serialu Fot. materiały prasowe

Nie tylko od samego początku planowana była trylogia, lecz także w grę wchodzi cały serial – Ubisoft zdradził nieco ekranowych planów związanych z Assassin’s Creed.

Film, który miał podłożyć podwaliny pod kinowe uniwersum Assassin’s Creed spotkał się co prawda z umiarkowanie entuzjastycznymi przyjęciem przez fanów, właściciele praw do franczyzy nie wydają się być jednak szczególnie przejęci taką sytuacją.

W zapowiedziach film prezentował się całkiem ciekawe, a obecność Michaela Fassbendera dawała nadzieję przynajmniej na solidne aktorstwo.

Mocarstwowe plany Ubisoftu zakładają nie tylko dalsze przekładanie przygód zabójców i templariuszy na język srebrnego ekranu (podobno zarysowana historia może być opowiedziana tylko w ramach tryptyku), lecz także trafienie całą serią na mniejsze wyświetlacze.

Oficjalne potwierdzenie prowadzenia prac nad serialem Assassin’s Creed padło z ust Aymara Azaizia, odpowiedzialnego w studiu za rozszerzanie przedstawionego w grach świata. Oprócz zaanonsowania serialu zbyt dużo szczegółów nie podano:

Tak jak było z filmem, będziemy pracować do skutku, aż będziemy pewni, że stworzyliśmy coś, z czego będziemy dumni. Jeśli zastanawiacie się, czy planujemy serial… TAK.

Być może to właśnie zmagania między zabójcami i templariuszami mają być tematem potwierdzonej, ale utrzymywanej w tajemnicy współpracy między Ubisoftem i Netfliksem. Serwis VoD stał się ważnym graczem na rynku płatnej telewizji, a produkowane przez niego seriale zazwyczaj nie rozczarowują.

Wśród rewelacji ogłoszonych przez Ubisoft warta dostrzeżenia jest także deklaracja, że postaci z filmu mogą trafić do gier – jest to w tej chwili rozważana opcja. Azaizia odpowiadał także na pytania fanów dotyczących nieścisłości w filmie – według niego za sugerowanie, że istnieje tylko jeden artefakt z Edenu (jabłko) winę ponoszą poprawki w scenariuszu, na którymi Ubisoft nie miał do końca kontroli.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.