Pogoda
05.09.2019 11:00

"Assassin's Creed" został grą edukacyjną

"Discovery Tour: Ancient Greece" otrzymało finalną datę premiery.

screen
materiały prasowe ubisoft

Zapowiedziane w trakcie tegorocznego E3 rozszerzenie ma trafić do nas już 10 września. Discovery Tour to kolejny dodatek z serii, który zamiast skupiać się na mordowaniu ludzi, skupi się na edukacji graczy. Wcześniej francuski wydawca gry stworzył edukacyjny pakiet o Egipcie.

DLC będzie dostępne za darmo dla każdego posiadacza "Assassin's Creed Odyssey". PCtowcy będą mogli kupić dodatek oddzielnie. Cena to niecałe 20 dolarów. "Tour Odkrywców" będzie dostępny dla nich na Uplay, digitalowym sklepie Ubisoftu. Nie wiadomo, czy gra będzie dostępna wyłącznie na platformie Ubi, czy może pojawi się na Steamie.

uplay plus
uplay plus
Przeczytaj także 100 gier Ubisofta za darmo do 30 września

"Discovery Tour: Ancient Greece"- kolejna edukacyjna odsłona gry

Od początku istnienia serii o asasynach deweloperzy poświęcali wiele pracy, aby historia przez nich opowiedziana była realistycznym odzwierciedleniem czasów, w których się działa. Nie znaczy to jednak, że pojawiające się w grze postaci historyczne są wiernymi odwzorowaniami swoich historycznych pierwowzorów. Dodatek ma na celu jedynie być edukacyjną aplikacją przybliżającą tajemnice, jakie skrywa przed nami historia.

Asasyni oprowadzą nas po Grecji

"Odyssey" to świetna gra, która odbywa się w dokładnie odtworzonej wersji starożytnej Grecji. "Discovery Tour" pozwoli nam zwiedzać ten świat bez konieczności zajmowania się walką i przejmowania się wrogami. W trakcie "tourne" będziemy mogli zobaczyć 29 regionów, po których oprowadzą nas m.in. Aspasia, Barnabas czy Herodotos. Opowiedzą nam oni o filozofii, architekturze, codziennym życiu, mitach i wojnach. Na koniec każdego touru będziemy mogli wziąć udział w quizie, żeby sprawdzić czego się na nauczyliśmy.

Jesteście gotowi na powrót do starożytnej Grecji?

Zobacz także:  Nintendo zapowiedziało nowości na Switcha. Wśród hitów Wiedźmin 3

Tagi: Gry