Pogoda
17.03.2020 10:06

Asystentka produkcji przy "Batwoman" została sparaliżowana po wypadku na planie

Jak podaje portal Deadline, Amanda Smith, która jest asystentką produkcji pracującą przy "Batwoman" dla stacji CW została poważnie ranna podczas wypadku na planie serialu.

Asystentka produkcji przy "Batwoman" została sparaliżowana po wypadku na planie
foto: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Do incydentu doszło 11 marca 2020 roku, a w rezultacie okazało się, że Smith stała się sparaliżowana. Na temat incydentu opowiedział kolega z planu, Tyler Mazzucco w rozmowie z The Vancouver Sun. Kobieta została uderzona w głowę przez opadający podnośnik, którego nie mogła usłyszeć przez ruch przy wiadukcie Georgie w Vancouver. Według niego, Smith "dosłownie sobie siedziała, a to ustrojstwo na nią spadło".

Batwoman - asystentka produkcji sparaliżowana po wypadku na planie

Admanda Smith ucierpiała z powodu pęknięcia kręgów i szybko ją przetransportowano do szpitala Vancouver General, gdzie przeszła ekspresową operację kręgosłupa. Mazzucco i inne osoby z produkcji rozpoczęły kampanię na GoFundMe, która ma pomóc w opłaceniu leczenia Smith, a także fizycznej terapii i rehabilitacji, ponieważ obecnie kobieta jest sparaliżowana od pasa w dół.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix, Disney i inni wstrzymali prace nad filmami i serialami. O jakich produkcjach mowa?

Grupa Workers' Compensation Board of British Columbia potwierdziła w rozmowie z Deadline, że przygląda się sytuacji, by dowieść, że całego wypadku można było uniknąć. Na temat wypadku wypowiedziało się również Warner Bros, które udostępniło oficjalne oświadczenie:

"

Ceniony członek produkcji "Batwoman" został ranny podczas przygotowań planu na terenie Vancouver. Nasze myśli są z nią i życzymy jej rychłego powrotu do zdrowia. Pracujemy blisko z WorkSafeBC i udostępniamy wszystkie informacje, jakie mamy. Staramy się, by zapewnić bezpieczeństwa dla naszych ekip filmowych, członków obsady i pracowników. "

"Batwoman" w Polsce jest dostępna na platformie HBO GO, a nowe odcinki 1. sezonu pojawiają się co wtorek. 

Batwoman
Batwoman
Przeczytaj także "Batwoman" - oceny 1. odcinka zmasakrowały nowy serial Arrowverse. Czy produkcja jest naprawdę aż tak zła?