Pogoda
06.08.2020 13:38

Atak w Łódzkiem. Gruzini z maczetami napadli na grupkę Polaków [WIDEO]

Uzbrojeni w maczety Gruzini napadli na czterech mężczyzn oraz kobietę w Krośniewicach w województwie łódzkim. Dwoje poszkodowanych przebywa w szpitalu.

Aresztowanie
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Do niecodziennych jednak bardzo niebezpiecznych zdarzeń doszło na ulicy Kutnowskiej w Krośniewicach w województwie łódzkim. Jak donosi TVP Łódź, grupa mieszkańców została zaatakowana przez uzbrojonych w maczety mężczyzn.

Łódzkie: Gruzini z maczetami zaatakowali grupę Polaków

Świadek zdarzenia zarejestrował moment, w którym grupa mężczyzn atakuje mieszkańców Krośniewic ostrymi narzędziami. Funkcjonariuszom policji przybyłym na miejscu udało się ustalić, kim byli napastnicy.

Marty Jannetty
Marty Jannetty
Przeczytaj także Znany wrestler przyznał się na Facebooku do morderstwa. Przyjechała policja

Film nagrany przez świadka zdarzenia został błędnie opisany. Autor nagrania umieścił informację, że napastnicy byli Ukraińcami. Jak czytamy na o2.pl, udało się potwierdzić, że uzbrojona grupa mężczyzn to obywatele Gruzji.

Jak podaje sierżant sztabowa Justyna Filipczak z KPP w Kutnie,  podczas ataku zostały poszkodowane dwie osoby, które trafiły do okolicznego szpitala.

Na wiadomosci-lodz.pl czytamy, że do napaści mogło dojść na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych, jednak póki co policja nie potwierdza tych informacji. Trwają czynności, które maja na celu ustalić okoliczności oraz motywy zdarzenia.

Jak podaje kutno.net, mundurowi zatrzymali 14 osób zamieszanych w atak. Podejrzani mają od 21 do 50 lat. Za pobicie grożą im nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Homoseksualiści w nazistowskich obozach koncentracyjnych
Homoseksualiści w nazistowskich obozach koncentracyjnych
Przeczytaj także "Homo Holocaust": Homoseksualiści w nazistowskich obozach koncentracyjnych