Atak wściekłego indyka. Wskoczył przez okno i zdemolował gabinet dentystyczny

09.03.2021 12:50
Atak indyka Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Dziki indyk w przypływie furii zaatakował gabinet dentystyczny. "Myślałam, że to może być trzęsienie ziemi" - twierdzi kierowniczka obiektu.

Indyk jest drugim po strusiu afrykańskim, najcięższym ptakiem hodowlanym. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się ciężki i niezgrabny, to w rzeczywistości potrafi bardzo szybko biegać. Dzikie indyki mogą rozwinąć prędkość nawet 20 mil na godzinę. Zwierzęta te słyną również ze swojego bojowego charakteru.

Indyk zdemolował gabinet dentystyczny

W amerykańskim Fair Oaks w Kalifornii doszło do niecodziennego zdarzenia z udziałem indyka. Wielki ptak wskoczył przez okno gabinetu stomatologicznego, wpędzając w zakłopotanie dentystkę oraz pacjentów siedzących w poczekalni.

Jak informują amerykańskie media:

Agresywny "gość" zniszczył wnętrze. Po jego wizycie zostały ślady na ścianach, kawałki szkła na podłodze i bałagan. Zwierzę spowodowało znaczne szkody.

Myślałam, że to może być trzęsienie ziemi. Będziemy potrzebowali dokładnego sprzątania. Indyk zachowywał się niespokojnie. Wbijał pazury w ściany, które będziemy musieli teraz przemalować. Rozbite szkło uszkodziło fotele dentystyczne.

 - skomentowała sprawę w "New York Post", Donna McDonald, kierowniczka gabinetu dentystycznego.  

Co mogło rozwścieczyć indyka?

Donna McDonald z przerażeniem obserwowała poczynania szalonego indyka. Bała się jednak samodzielnie interweniować. Wezwała więc na miejsce specjalistów, którzy schwytali wściekłe zwierzę.

Obecnie trwa okres godowy i ptak prawdopodobnie zobaczył w szybie swoje odbicie. Indyk – myśląc, że ma do czynienia z innym samcem – zaatakował więc swojego "rywala".

- wyjaśnił nietypową sytuację Greg Grimm z pogotowia dla dzikich zwierząt.

Źródło: nypost.com, nbc12.com

Zobacz również: Wybuch Etny widziany z kosmosu. NASA opublikowała niesamowite zdjęcia

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.