Atari pracuje nad nową konsolą

Michał Tomaszkiewicz
19.06.2017 11:54
Atari pracuje nad nową konsolą Fot. kadr z wideo

Atari oficjalnie potwierdziło, że zamierza wrócić do produkcji konsol do gier. Na początku wszyscy myśleli, że chodzi o nostalgicznie odnowioną wersję starego sprzętu, po udostępnieniu kilku informacji na temat Atari Box nie jest to już takie oczywiste.

Pierwsza myśl po ogłoszeniu przez Atari chęci wprowadzenie do sprzedaży firmowej prze siebie konsoli była chęć skonsumowania mody na retro i próba powtórzenia sukcesu Nintendo, którego NES Classic Edition – konsolka oferująca kilkadziesiąt tytułów najpopularniejszych gier na tę platformę – sprzedawała się jak świeże bułeczki.

Sentyment do starych dobrych czasów próbuje wykorzystać także Bandai, wypuszczając odnowioną wersję Tamagotchi.

Domysły o postawieniu na sprzęt retro zdawały się być potwierdzane przez umieszczony w internecie teaser – wyraźnie widać na nim nawiązanie do charakterystycznego, drewnianego wykończenia klasycznych konsol Atari.

Wystarczyło jednak kilka słów Freda Chesnaisa – szefa Atari – żeby pojawiła się nadzieja, że przedsiębiorstwo zamierza jednak pokazać coś zupełnie innego.

Przeczytaj także

Prace nad konsolą mają trwać już od lat – taki opis widać nawet w tytule pokazanego powyżej filmiku. Samo w sobie nie musi to jeszcze oznaczać, że chodzi o zupełnie nowy sprzęt – może to być nawiązanie do długiej historii Atari i wielu gier, które w tym czasie postały.

Chesnais zdradził, że Atari Box wykorzystuje architekturę PC, co samo w sobie także nie jest potwierdzeniem prac nad zupełnie nową konsolą – w grę może przecież wchodzić emulacja starych sprzętów.

Na stronie www.ataribox.com znajduje się jednak ciekawy odnośnik – jeśli projektem zainteresuje się programista, może wysłać maila z tytułem brzmiącym „jestem twórcą gier i chcę wiedzieć więcej o Waszej platformie”. To sugeruje, że na konsolę Atari będą pojawiać się nowe tytuły.

Być może producent wpadł na ten sam pomysł, co polscy twórcy przenośnej konsoli RetroPAD, która daje programistom możliwość tworzenia gier działających na sprzęcie mającym możliwości znane z ubiegłego wieku.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną podane dalsze szczegóły na temat tworzonej konsoli – szef legendarnej marki przyznał, że prace nad nią ciągle trwają.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.