Atlantic City sprzedaje prawo do wysadzenia kasyna Donalda Trumpa

17.12.2020 13:06
Atlantic City sprzedaje prawo do wysadzenia kasyna Donalda Trumpa Fot. AP/East News

Miasto chce się pozbyć pozostałości zamkniętego budynku. Przychody ze zniszczenia kasyna mają zostać przeznaczone na rzecz centrum rekreacyjnego dla dzieciaków.

Jeśli macie dużo pieniędzy i jesteście fanami destrukcji, to miasto Atlantic City przygotowało ofertę specjalnie dla was. Jak podaje NBC 10 Philadelphia, urząd miasta zamierza sprzedać prawa do zburzenia starego kasyna Trump Plaza. Przychody z aukcji mają być przeznaczone na rzecz lokalnego Boys & Girls Club, czyli centrum rekreacyjnego dla dzieciaków. 

Polecamy

Kasyno zostało otwarte w 1984 roku i zamknięto je w 2014 roku. Niecałe 6 lat później "magiczny dotyk Trumpa" dał się placówce we znaki - w 2020 roku zaczął odpadać tynk i elementy elewacji, które spadły na ziemię.

Według NBC, elementy dachu odrywają się w trakcie burz i zamieci, przez co budynek został uznany za niebezpieczny dla otoczenia. Rozbiórka już się zaczęła, a oficjalną datą destrukcji jest 29 stycznia.

Polecamy

Jeśli chcecie być osobami odpowiedzialnymi za destrukcje świątyni pieniądza, to możecie wziął udział w aukcji. Jak decyzję miasta wytłumaczył burmistrz Marty Small:

Kiedy stąd się wynosił, Trump otwarcie zaczął drwić z Atlantic City. Stwierdził, że zarobił mnóstwo pieniędzy, a potem "uciekł z tej dziury". Chciałem użyć materiałów wybuchowych, żeby zebrać pieniądze na jakiś cel charytatywny.

Boys & Girls Club ma nadzieję, że aukcja przyniesie zysk ponad miliona dolarów. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.