Pogoda
15.09.2016 11:40

Audi Q3 przeszło facelifting

Mimo trwających intensywnych prac nad Q3 nowej generacji, inżynierom Audi udało się znaleźć trochę wolnego czasu, dzięki czemu dopracowali obecny model.

Audi Q3 przeszło facelifting
foto: materiały prasowe

Wszelkie zmiany mają na celu utrzymanie słupków sprzedaży na wysokim poziomie. I tak oto model po modernizacjach w pakiecie S-line wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, które nadały pojazdowi bardziej agresywny wygląd za sprawą powiększonych wlotów powietrza. Nowa jest osłona chłodnicy polakierowana na szaro. Przyszli właściciele będą mieli do wyboru nieco inną paletę kolorów – brązowy Tundra Brown zastąpiono zielonym Camouflage Green.

We wnętrzu z kolei znajdziemy sportowe fotele obszyte czarną skórą z wygrawerowanym logo S line. Do tego klienci będą mogli zdecydować się na pozostałe kombinacje – skóry i alcantary oraz tapicerkę Fine Nappa. Nie zabrakło również wielofunkcyjnej, trójramiennej kierownicy spłaszczonej u dołu z nićmi w kontrastującym kolorze i plastików Black Piano. Ponadto wiele przycisków swoim wyglądem ma przywodzić na myśl aluminium.

W skład pakietu S-Line – dostępnego dla każdej odmiany silnikowej – wchodzą sportowe zawieszenie, system Drive Select umożliwiający wybranie trybu jazdy w zależności od własnych preferencji lub panujących na drodze warunków oraz nowe, 19-calowe felgi zaprojektowane przez Audi Sport.

Audi Q3 po liftingu zadebiutuje w Niemczech i pozostałych europejskich krajach jesienią 2016 roku. Pierwsze modele mają być dostarczone klientom na początku 2017. Ceny pozostaną bez zmian. To oznacza, że za crossovera niemieckiego producenta w Polsce trzeba będzie zapłacić od 117 700 zł za odmianę z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym TFSI o mocy 125 KM, współpracującym z 6-biegową skrzynią ręczną. Mocniejszy wariant 1.4 150 KM TFSI CoD ultra to wydatek od 129 700 zł.

Spośród 2-litrowych jednostek dostępne są dwie benzynowe i dwie wysokoprężne – te pierwsze rozwijają moc 180 i 220 KM. Turbodiesle z kolei legitymują się 150 lub 184 KM. Na szczycie łańcucha pokarmowego znajdują się wersje RS i RS Performance z motorem 2,5-litrowym, generującym 340 lub 367 KM. Warto odnotować, że Q3 w tej ostatniej konfiguracji może pochwalić się najlepszym silnikiem 2016 roku w kategorii do 2,5 litra pojemności.

Wkrótce do gamy Audi dołączy mniejszy model z rodziny Q – Q2. Spodziewać się można także zupełnie nowego Q5.

Tagi: News Audi Galeria