Audi Q5 w zwiastunie
26.09.2016 10:47
Audi Q5 w zwiastunie Fot. materiały prasowe

Niemiecka marka podsyca atmosferę tuż przed premierą nowego SUV-a przed targami motoryzacyjnymi Paris Motor Show 2016.

Marka z siedzibą w Ingolstadt uzbroiła Q5 w najnowsze technologie. Nowością są między innymi tzw. dynamiczne kierunkowskazy oraz światła matrix LED. Te ostatnie mają automatycznie dostosowywać długość oraz rozkład wiązki do warunków panujących na drodze. Na tym innowacyjnym rozwiązaniu skorzystają wszyscy – także inni uczestnicy dróg. Nowoczesna technologia ma bowiem zabezpieczać przed oślepianiem kierowców, samodzielnie wyłączając część LED-ów w momencie wykrycia nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu.

Producent chce również zwrócić uwagę na sporą przestrzeń ładunkową dostępną w bagażniku, w którym zmieści się ponad 540 litrów w konfiguracji standardowej lub po złożeniu siedzeń dzielonych w proporcji 40:20:40 – przeszło 1560 litrów. Zupełnie tak samo jak w poprzedniku, z klapą bagażnika zintegrowane są tylne światła:

Samochód zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Paryżu już 29 września 2016. Opracowano go na płycie podłogowej MLB Evo, czyli tej samej, wykorzystywanej w najnowszym A4. W stosunku do analogicznych odmian silnikowych, nowe modele będą lżejsze o ponad 100 kilogramów. Zwiększy się za to przestrzeń we wnętrzu.

Pod względem technicznym, auto ma czerpać garściami z A4. Można spodziewać się podobnych silników, współpracujących głównie z automatycznymi przekładniami. W bogatszych odmianach wyposażeniowych, pod deską rozdzielczą znajdziemy wysokiej rozdzielczości 12,3-calowy wyświetlacz Audi virtual cockpit. Na nim wyświetlą się najważniejsze informacje dotyczące pojazdu. Za pośrednictwem przycisku „View” będzie można przełączać pomiędzy różnymi widokami.

Do tego kierowca będzie miał do wyboru różne tryby jazdy. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie charakterystyki pracy poszczególnych podzespołów do własnych potrzeb lub warunków panujących na drodze.

W przeciwieństwie do Q5 pierwszej generacji, nowy model nie będzie wytwarzany w fabryce w Ingolstadt w Niemczech, tylko w zupełnie nowym zakładzie produkcyjnym w San Jose Chiapa w Meksyku. Pierwsze seryjne egzemplarze mają opuścić to miejsce jeszcze pod koniec 2016 roku.

Nowości związane z nowym Q5 można śledzić w mediach społecznościowych pod tagiem #Qriosity:

Czekacie na premierę nowego Q5?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.