Pogoda
02.06.2017 11:36

Audi przeprosiło za reklamę zrobioną pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego

Oddział Audi Polska, pod koniec maja 2017 roku, na swoim oficjalnym fanpage'u zamieścił najnowsze zdjęcia modelu zrobione w znanych miejscach w Warszawie. 

Audi przeprosiło za reklamę zrobioną pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego
foto: materiały prasowe

Fani mieli okazję zobaczyć, jak Audi A5 Sportback prezentuje się na tle m.in. Hali Koszyki, Pałacu Kultury i Nauki oraz Starego Miasta. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż sesja nie wyróżniała się specjalnie spośród tysięcy innych w tym stylu, gdyby nie jedna fotografia. To właśnie zdjęcie Audi zrobione pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego, znajdującego się przy Placu Krasińskich w Warszawie, wzbudziło ogromne oburzenie wśród internautów. Większość z komentujących pisała, że to bezmyślna akcja, zupełny brak wyczucia, a przede wszystkich nieznajomość historii i nieposzanowanie wartości.

Audi pod pomnikiem Powstania Warszawskiego

Ogromna ilość komentarzy sprawiła, że Audi postanowiło usunąć zdjęcie ze swojego fanpage'a i przeprosić w oficjalnym komunikacie na Facebooku. Firma tłumaczy, że inicjatorem pomysłu nie było Audi, zaś fotografie nie zostały przed publikacją odpowiednio zweryfikowane. 

Mimo przeprosin wielu internautów zamieszcza w komentarzach screeny nieprzemyślanego przez fotografa zdjęcia, zaś część przypomina w mocnych słowach, że Audi powstało w 1909 roku, a w czasie II Wojny Światowej w zakładach produkcyjnych firmy niewolniczo pracowali robotnicy przymusowi, liczni więźniowie obozów koncentracyjnych, a także więźniowie wojenni.

Audi komentarze

A co Wy sądzicie o zdjęciu Audi?

Czy zdjęcie Audi pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego było stosowne?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Audi