Australia walczy z kolejną plagą. Sieć obiegło nagranie myszy "spadających z nieba" [WIDEO]

14.05.2021 16:19
plaga myszy Fot. shutterstock

Dramatyczne wiadomości z Australii. Kraj zaatakowała ogromna plaga myszy, które wręcz "lecą z nieba". Zobacz przerażające wideo!

Stan Nowa Południowa Walia w Australii zmaga się z najgorszą od dziesięcioleci plagą myszy. Tamtejsi rolnicy walczą, jak mogą, ale dotychczas stosowane środki nie mogą sobie poradzić ze zwierzętami.

Australia walczy z myszy

Ogromne stada myszy od kilku miesięcy pustoszą farmy, atakują sklepy i domy.  Odnotowano również wiele przypadków pogryzienia ludzi i zwierząt domowych a media społecznościowe obiegło niedawno nagranie gryzoni "spadających z nieba".

Polecamy

Przerażające nagranie pochodzi z miejscowości Tullamore. Widać na nim próbę czyszczenia silosów na zboże i prawdziwy "deszcz myszy"

Niekontrolowany rozwój populacji gryzoni powoduje zarówno kryzys zdrowotny, jak i gospodarczy. Władze nie przebierają w środkach i już teraz rozważają sięgnięcie po silną trutkę, która do tej pory była zakazana. Australijscy rolnicy żądają natychmiastowych rozwiązań i pomocy od polityków. Twierdzą, że plaga może mieć zgubny wpływ na tegoroczne plony. Dotychczasowe metody zwalczania gryzoni przestają przynosić skutki.

Australia nie od dziś zmaga się z tymi szkodnikami. W lutym 2021 sieć obiegło nagranie, na którym widać niewiarygodną wręcz ilość tych małych stworzeń odstraszanych przy pomocy głośnych dźwięków.

Niestety tak ogromny przyrost przedstawicieli tego gatunku jest problemem nie tylko ze względu na niszczenie gospodarstw i miejsc pracy. Myszy mogą przenosić choroby, takie jak leptospiroza, salmonelloza, tularemia czy dżuma. Ze względu na znajdujące się na nich kleszcze mogą dodatkowo rozprzestrzeniać zakażenie boreliozą.

Zobacz również: Jasnowidz Jackowski o skutkach koronawirusa. "Ludzie oślepną"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.