Pogoda
06.02.2018 10:42

Autobusy komunikacji miejskiej naładują Wam smartfony

Warszawskie autobusy niosą teraz pierwszą pomoc rozładowanym smartfonom – pasażerowie mogą korzystać z zainstalowanych w nich ładowarek.

Autobusy komunikacji miejskiej naładują Wam smartfony
foto: MZA

Na pomysł wpadły Miejskie Zakłady Autobusowe. Podwójne gniazda USB trafiły na pokład 200 stołecznych autobusów, na instalację czeka dalszych 100.

Dokładne specyfikacje techniczne nie zostały co prawda zdradzone, nie wiadomo więc jakiego prądu ładowania należy się spodziewać i czy autobusowe gniazdka będą w stanie naładować uruchomiony smartfon, czy też tylko powstrzymać go przed rozładowaniem, pojawienie się portów USB w środkach komunikacji miejskiej to jednak ciekawa inicjatywa

Autobus doładuje smartfona

Podwójne gniazda USB znalazły się na pokładach autobusów stacjonujących w zajezdni „Ostrobramska” – jak łatwo się domyślić, trafić na nie można tylko na liniach obsługiwanych z tej MZA.

200 podwójnych gniazdek to dopiero początek – Miejskie Zakłady Autobusowe chwalą się, że identyczne ładowarki USB będą znajdować się od tej pory we wszystkich nowych autobusach, które będą trafiać do przewoźnika.

Z wyliczeń zaprezentowanych przez MZA wynika, że w przeciągu roku na ulice Warszawy wyjedzie co najmniej 160 kolejnych mobilnych portów USB.

Warszawa nie jest pierwszym Polskim miastem, w którym pojawiła się opcja ładowania smartfonów, tabletów i „innych urządzeń elektronicznych” w pojazdach komunikacji miejskich – z takich luksusów mogą korzystać już na przykład lublinianie.

Warszawski przewoźnik przypomina, że gniazda USB to nie jedyne nowoczesne rozwiązania stosowane w autobusach.

"

MZA oferuje swoim pasażerom również inne elektroniczne udogodnienie – w ponad 1000 autobusów Spółki można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu, a instalacje Wi-Fi znajdą się również we wszystkich zamawianych obecnie autobusach. "

Jak widać, gniazda USB mają znaleźć się w mniej więcej 1/3 taboru zarządzanego przez MZA.

Co sądzicie o pomyśle MZA?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele