Pogoda
22.05.2020 15:31

Wybudowali im autostradę 50 cm od domu. Władze twierdzą, że to zgodne z prawem [ZDJĘCIA]

Gigantyczny most, będący częścią ogromnej autostrady, zbudowano pół metra od balkonów. Mimo, że inwestycja w Egipcie wywołuje oburzenie mieszkańców, władze twierdzą, że budowla powstała zgodnie z prawem.

Autostrada w Egipcie
foto: Shutterstock

Pomysł budowy nowej autostrady w Kairze zlokalizowanej zaledwie 50 cm od budynków przy ul. Nasr El-Din budzi wielkie kontrowersje. Z mostu Teraet Al-Zomor można dosłownie sięgnąć ręką do okien mieszkańców budynków.

Kair: Autostrada między budynkami

Cała konstrukcja ma 12 kilometrów długości i ponad 65 metrów szerokości. Sam most Teraet Al-Zomor znajduje się zaledwie pół metra od okien bloków znajdujących się przy ulicy Nasr El-Din w Kairze.

obraźliwe graffiti atakujące PiS
obraźliwe graffiti atakujące PiS
Przeczytaj także We francuskim dokumencie przez przypadek pokazano obraźliwe graffiti atakujące PiS? [WIDEO]

Ogromna budowla jest jednak absolutnie legalna, a cały projekt został zrealizowany według szczegółowego procesu planistycznego.

Patrząc na zdjęcia, takie stanowisko władz wydaje się być zupełnie absurdalne. Autostrada stanowi bowiem dla mieszkańców ogromne zagrożenia. Nikt nie wyobraża sobie mieszkania w tak ogromnym hałasie i wdychania spalin przez całą dobę. Mieszkańców bloków przeraża także brak słońca na niższych kondygnacjach budynków. W najgorszej sytuacji są osoby, których balkony łączą się z drogą oraz znajdują się poniżej niej.

Autostrada pół metra od balkonów zgodna z prawem

Władze Kairu tłumaczą, dlaczego autostrada pobiegnie pół metra od balkonów. Jak twierdzą osoby odpowiedzialne, budynki mieszkalne widoczne na zdjęciach to samowola budowlana. Władze zapowiadają również, że po ukończeniu budowy mostu bloki zostaną rozebrane, a lokatorzy przymusowo wysiedleni.

W obronie mieszkańców stanął reprezentujący region parlamentarzysta Mohamed Fouad:

"

Prace nad tym projektem ruszyły nagle i szybko postępowały. To spowodowało gigantyczny chaos w procesie wdrażania wcześniej przyjętego planu. Most stanowi naruszenie prywatności i naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo. "

W ramach rekompensaty Ministerstwo Mieszkalnictwa ma wypłacić mieszkańcom odszkodowania. Niestety Kairczycy obawiają się, że cały proces będzie trwał latami.

Zobacz również: Skandaliczny akt wandalizmu w Toruniu. Ktoś domalował pomnikowi Jana Pawła II genitalia