Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom

06.04.2020 12:08
Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom Fot. materiały prasowe/Marel Studios

Pandemia koronawirusa unaoczniła wszystkim, jak ważny jest zawód lekarza. Z tego powodu BossLogic stworzył grafikę inspirowaną "Avengers: Endgame", w której złożył im hołd. 

Od wielu miesięcy koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać, żeby choroba znana jako COVID-19 dotarła do Europy, a następnie rozprzestrzeniła się na kolejne kontynenty, powodując pandemię. Każdy, kto może, izoluje się od społeczeństwa, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Są jednak grupy zawodowe, które w tym okresie nie tylko muszą normalnie pracować, ale również wystawiać się na największe niebezpieczeństwo. Mowa o lekarzach przez wielu nazywanych prawdziwymi superbohaterami.

Koronawirus kontra Avengers na grafice BossLogica

Lekarze poza osobami w największej grupie ryzyka są ludźmi najbardziej narażonymi na potencjalne zarażenie się koronawirusem. W końcu na co dzień mają do czynienia z wciąż rosnącą liczbą chorych pacjentów. Istnieje wiele przypadków, w których lekarze stali się ofiarami COVID-19 i zmarli z powodu powikłań spowodowanych chorobą. Z tego powodu w tym szczególnym czasie zwraca się zwiększoną uwagę na ich pracę i poświęcenie.

Przeczytaj także

Aby obrazowo przedstawić sytuację, internetowy artysta znany jako BossLogic postanowił przygotować grafikę inspirowaną finałowym pojedynkiem ukazanym w filmie "Avengers: Endgame". W produkcji Marvel Studios superbohaterowie połączyli siły, by zmierzyć się z Thanosem - kosmitą, którego celem było przetrzebienie populacji całego wszechświata. Finałowa potyczka, w której pojawili się niemal wszyscy superbohaterowie z kinowego uniwersum Marvela, zakończyła się ochroną ludzkości. Szalony Tytan został pokonany, ale nie obyło się bez ofiar. Iron Man poświęcił swoje życie, by pozbyć się Thanosa i ocalić niezliczone ilości istnień.

BossLogic odtworzył finałowy pojedynek. Thanosa zastąpił jednak spersonifikowanym koronawirusem i armią podobnych mu stworów. Zjednoczeni superbohaterowie z Kapitan Ameryką, Thorem, Hulkiem, Iron Manem czy Ant-Manem na czele, stoją naprzeciwko swojego wroga gotowi do ataku, odziani w lekarskie uniformy - maseczki, fartuchy i czepki

Trzeba przyznać, że powyższa grafika robi wrażenie, szczególnie w kontekście ostatnich, przerażających wydarzeń. Coś, co jeszcze rok temu było jedynie fikcją z kinowego ekranu, dziś nabrało realnego kształtu. Chociaż Ziemi nie zaatakował żaden kosmita, mający moc wymazania z istnienia połowy populacji planety, dzisiejsze ulice miast, wyglądają jak po tego typu katastrofie. Według najnowszych informacji na świecie wskutek zarażenia koronawirusem zmarło już 69 514 osób. W Polsce nie żyje już niemal 100 pacjentów.

Przeczytaj także

Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce prawdziwi superbohaterowie Ziemi znajdą sposób, by oszukać śmiertelne zagrożenie w postaci koronawirusa tak jak filmowi Avengers.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Oni by tak chcieli" - posłuchajcie koronawirusowej przeróbki utworu "Ona by tak chciała" [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.