Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom

06.04.2020 12:08
Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom Fot. materiały prasowe/Marel Studios

Pandemia koronawirusa unaoczniła wszystkim, jak ważny jest zawód lekarza. Z tego powodu BossLogic stworzył grafikę inspirowaną "Avengers: Endgame", w której złożył im hołd. 

Od wielu miesięcy koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać, żeby choroba znana jako COVID-19 dotarła do Europy, a następnie rozprzestrzeniła się na kolejne kontynenty, powodując pandemię. Każdy, kto może, izoluje się od społeczeństwa, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Są jednak grupy zawodowe, które w tym okresie nie tylko muszą normalnie pracować, ale również wystawiać się na największe niebezpieczeństwo. Mowa o lekarzach przez wielu nazywanych prawdziwymi superbohaterami.

Koronawirus kontra Avengers na grafice BossLogica

Lekarze poza osobami w największej grupie ryzyka są ludźmi najbardziej narażonymi na potencjalne zarażenie się koronawirusem. W końcu na co dzień mają do czynienia z wciąż rosnącą liczbą chorych pacjentów. Istnieje wiele przypadków, w których lekarze stali się ofiarami COVID-19 i zmarli z powodu powikłań spowodowanych chorobą. Z tego powodu w tym szczególnym czasie zwraca się zwiększoną uwagę na ich pracę i poświęcenie.

Przeczytaj także

Aby obrazowo przedstawić sytuację, internetowy artysta znany jako BossLogic postanowił przygotować grafikę inspirowaną finałowym pojedynkiem ukazanym w filmie "Avengers: Endgame". W produkcji Marvel Studios superbohaterowie połączyli siły, by zmierzyć się z Thanosem - kosmitą, którego celem było przetrzebienie populacji całego wszechświata. Finałowa potyczka, w której pojawili się niemal wszyscy superbohaterowie z kinowego uniwersum Marvela, zakończyła się ochroną ludzkości. Szalony Tytan został pokonany, ale nie obyło się bez ofiar. Iron Man poświęcił swoje życie, by pozbyć się Thanosa i ocalić niezliczone ilości istnień.

BossLogic odtworzył finałowy pojedynek. Thanosa zastąpił jednak spersonifikowanym koronawirusem i armią podobnych mu stworów. Zjednoczeni superbohaterowie z Kapitan Ameryką, Thorem, Hulkiem, Iron Manem czy Ant-Manem na czele, stoją naprzeciwko swojego wroga gotowi do ataku, odziani w lekarskie uniformy - maseczki, fartuchy i czepki

Trzeba przyznać, że powyższa grafika robi wrażenie, szczególnie w kontekście ostatnich, przerażających wydarzeń. Coś, co jeszcze rok temu było jedynie fikcją z kinowego ekranu, dziś nabrało realnego kształtu. Chociaż Ziemi nie zaatakował żaden kosmita, mający moc wymazania z istnienia połowy populacji planety, dzisiejsze ulice miast, wyglądają jak po tego typu katastrofie. Według najnowszych informacji na świecie wskutek zarażenia koronawirusem zmarło już 69 514 osób. W Polsce nie żyje już niemal 100 pacjentów.

Przeczytaj także

Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce prawdziwi superbohaterowie Ziemi znajdą sposób, by oszukać śmiertelne zagrożenie w postaci koronawirusa tak jak filmowi Avengers.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Oni by tak chcieli" - posłuchajcie koronawirusowej przeróbki utworu "Ona by tak chciała" [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.