Pogoda
27.09.2016 09:48

BBC ujawniło nowy skład Top Gear

W 24. sezonie brytyjskiego programu motoryzacyjnego zobaczymy trzech prezenterów. Głównym prowadzącym będzie Matt LeBlanc. U jego boku będą Rory Reid i Chris Harris.

BBC ujawniło nowy skład Top Gear
foto: materiały prasowe

Regularnie oczom widzów ukazywać się będą sylwetki pozostałych postaci – Sabiny Schmitz i Eddiego Jordana, jak również Stiga. Jednak bezwzględnie najistotniejszym elementem tej całej układanki jest prowadzący, Matt LeBlanc, o czym wspomniał redaktor naczelny kanału BBC Two, Patrick Holland:

"

Jestem podekscytowany powrotem Matta LeBlanca do Top Gear. On ma wielki talent, a jego miłość do samochodów jest wręcz zaraźliwa. Nie mogę się doczekać nowej serii tego programu, którą ujrzymy w 2017 roku. "

W samych superlatywach o aktorze niegdyś występującym w serialu „Przyjaciele”, wypowiadał się Mark Linsey, dyrektor wytwórni w BBC:

"

Matt zaskarbił sobie przychylność widzów w ostatniej serii Top Gear dzięki swojemu poczuciu humoru, serdeczności i oczywiście pasji dla samochodów oraz show. Jestem niezmiernie zaszczycony, że zgodził się do nas wrócić i tworzyć kolejne odcinki. "

Producentem wykonawczym nowej serii ma być Clare Pizey, podczas gdy pieczę nad przedsięwzięciem sprawować ma Alex Renton. Wszem wobec uwielbiany Matt LeBlanc z kolei zgodził się na przedłużenie kontraktu na kolejne 2 lata.

Przy okazji BBC podsumowało 23. sezon Top Gear. O ile premierowy odcinek obejrzało 4,3 milionów widzów, o tyle liczby te znacząco spadały z wypuszczeniem każdego kolejnego odcinka. Finalnie udało się te niedociągnięcia zrekompensować za sprawą sporej oglądalności na całym świecie. Według raportów, końcowy wynik został uznany za „zdrowy”. To nie zmienia faktu, że w porównaniu do poprzedniej trójki prezenterów – obecnie pracujących dla Amazona nad motoryzacyjnym show o nazwie The Grand Tour – nowy Top Gear wypadł gorzej.

Sporo osób winą obarczało Chrisa Evansa. Brytyjski dziennikarz nie był głuchy na opinie innych i zrezygnował z prowadzenia programu motoryzacyjnego już po pierwszym sezonie.

Niestety BBC nie ujawniło daty emisji 24 sezonu Top Gear. Pierwotnie pracę nad kolejnym sezonem miały ruszyć we wrześniu 2016 roku. Ekipa filmowa ma tym trudniejsze zadanie, zważywszy na fakt, że już 18 listopada 2016 ruszy The Grand Tour.

Tagi: Duperele