Pogoda
21.07.2016 09:01

BMW E36 kontra pieszy

Odpowiedzialny kierowca to taki, który podejmuje przemyślane decyzje i stara się minimalizować ryzyko doprowadzenia do kolizji.

BMW E36 kontra pieszy
foto: kadr z wideo

Samochód w rękach nieodpowiedzialnych osób można niekiedy traktować wręcz jak niedoszłe narzędzie zbrodni. W końcu o wypadek na drogach publicznych nietrudno, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu lub w mieście. Niestety jednym z często popełnianych wykroczeń – i szczególnie niebezpiecznych – jest wyprzedzanie lub omijanie samochodów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, celem ustąpienia pierwszeństwa. Największe ryzyko, że dojdzie do takiej sytuacji istnieje na wielopasmowych drogach jednokierunkowych.

Niesforni kierowcy widząc zator na jednym z pasów, chętnie wjeżdżają na drugi i nie wytracając prędkości wyprzedzają pozostałych uczestników ruchu. Będąc pieszym, warto kilkukrotnie się rozejrzeć, szczególnie w momencie przekraczania jezdni na wysokości linii oddzielających pasy ruchu.

Do niebezpiecznej sytuacji drogowej doszło właśnie na przejściu dla pieszych. Samo zdarzenie było wynikiem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy BMW serii 3 E36, który omijał auto stojące przed przejściem dla pieszych, jadąc pod prąd pasem, przeznaczonym do skrętu w lewo. Niewiele brakowało do potrącenia kobiety przechodzącej przez tzw. „zebrę”:

Internauci zwracają uwagę również na to, że kobieta z psem nie powinna była przebiegać przez przejście dla pieszych, tylko najzwyczajniej w świecie przechodzić jednostajnym tempem. Ponadto sami drogowcy powinni byli zadbać o lepsze znaki poziome, co i tak nie usprawiedliwia lekkomyślnego zachowania kierującego samochodem bawarskiej marki.

Zdarzenie miało miejsce w Sochaczewie. Jeden z tamtejszych mieszkańców poinformował o tym, że to nie pierwsze tego typu wykroczenie, którego podjął się kierowca BMW:

"

Widziałam akcje z tym samochodem na innym przejściu dla pieszych. Inny kierowca się zatrzymał na przejściu, a ten BMW przejechał kobiecie przed nosem. Później go widziałam ze dwa razy jeszcze na tej samej ulicy w przeciągu 20 minut. Chłopak ma „fajną” zabawę, jeździ w koło po Sochaczewie… "

Równie niebezpiecznych sytuacji uwiecznionych na polskich drogach nie brakuje. Za przykład mogą posłużyć filmiki z kierowcami Skody Fabii, Audi A3, Volkswagena Golfa, a także radiowozem, którzy popełnili podobne wykroczenia. Jedni z większym rozmachem, inni z mniejszym...

Tagi: Duperele