Pogoda
24.07.2016 20:09

BMW M5 Competition Edition – na pożegnanie modelu

Niemiecki producent samochodów jest już w trakcie opracowywania nowej generacji serii 5. Dlatego też w hołdzie dla obecnej odmiany przygotował specjalną wersję.

BMW M5 Competition Edition – na pożegnanie modelu
foto: materiały prasowe

Limitowana do 200 egzemplarzy seria Competition Edition została oparta o M5, czyli auto, które samo w sobie imponuje osiągami. Pod maską wciąż pracuje ten sam silnik o pojemności 4.4 litra. Jednak w tym wydaniu rozwija moc 600 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego zamiast „jedynie” 560 KM i 680 Nm.

Taki rezultat udało się osiągnąć dzięki zwiększeniu ciśnienia doładowania i przeprogramowaniu elektronicznego modułu sterującego. Biegami żongluje automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia, za pośrednictwem której napędzane są koła tylnej osi.

bmw-m5-competition-edition (2)

W efekcie Competition Edition jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, co oznacza poprawę o 0,4 sekundy w stosunku do bazowej odmiany. Niestety prędkość maksymalna nie uległa zmianie i wciąż wynosi 250 km/h, co jest wyłącznie niechlubną zasługą elektrycznego „kagańca”.

Dzięki pakietowi M Competition Package, Competition Edition oferuje sztywniejsze stabilizatory poprzeczne, amortyzatory i sprężyny, a także samoblokujący się mechanizm różnicowy, wraz z czarnymi zaciskami hamulcowymi.

Samochód wyróżnia się kolorem nadwozia. Połowę egzemplarz zdobić ma biała tonacja Mineral White, a pozostałe – czarna o nazwie Carbon Black. Nadkola zaś wypełniają ogromne, 20-calowe, polerowane, kute felgi, okalane przez opony w rozmiarze 265/35 z przodu i 295/30 z tyłu. Do tego poszczególne elementy wykończono włóknem węglowym, między innymi obudowy lusterek, tylny dyfuzor i osłonę chłodnicy.

We wnętrzu również zagościł ten materiał o czym świadczą listwy ozdobne. Jak na limitowaną serię przystało, każdy z właścicieli będzie mógł poczuć się w kabinie wyjątkowo, a to za sprawą plakietki z numerem specjalnym konkretnego egzemplarza. Standardem jest czarna skórzana tapicerka z kontrastującymi białymi przeszyciami.

bmw-m5-competition-edition (1)

Jeśli komuś nie wystarczy ścieżka dźwiękowa wydobywająca się z rur wydechowych, będzie mógł nacieszyć swoje uszy systemem audio o mocy 1200 watów, sygnowanym przez firmę Bang&Olufsen.

Ceny BMW M5 Competition Edition startują z pułapu 129 500 euro.

Tagi: BMW News