Pogoda
13.09.2016 09:13

BMW i nieudana próba wyprzedzania z prawej strony

Poruszając się w mieście pojazdem mechanicznym należy zachować szczególną ostrożność, najlepiej biorąc sobie do serca obowiązujące przepisy.

BMW i nieudana próba wyprzedzania z prawej strony
foto: kadr z wideo

Głównie chodzi o to, że jest tak dużo czynników zmiennych. Niekiedy bardzo ciężko przewidzieć zachowanie pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nierzadko kierowcy podejmują się niebezpiecznych manewrów, narażając pozostałe osoby na niebezpieczeństwo.

Do nietypowej sytuacji doszło na jednej z warszawskich ulic. Kierowca BMW serii 5 F10 zbliżając się ze sporą różnicą prędkości do poprzedzającego samochodu postanowił wyprzedzić go z prawej strony, pasem przeznaczonym do zjazdu na stację benzynową. Niewykluczone, że ten manewr zakończyłby się powodzeniem, gdyby nie przypadkowy pojazd, który w międzyczasie wjechał przed maskę wyprzedzanego auta. W zaistniałych okolicznościach, osoba siedząca za kierownicą BMW była zmuszona do zjazdu na stację benzynową. Na szczęście zdarzenie zakończyło się bez jakichkolwiek szkód dla kogokolwiek:

Warto jednak zauważyć, że gdyby kierowca BMW próbował dokonać tego samego na pasie rozpędowym, który kończy się po paruset metrach, konsekwencje odważnego manewru wyprzedzania z prawej strony byłyby znacznie bardziej poważne.

Wielu internautów zauważa, że osoby dynamicznie poruszające się w mieście, wyprzedzające co rusz kolejne samochody – czy to przy wykorzystaniu buspasa, czy zgodnie z przepisami – najczęściej zatrzymują się na tym samym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, co spokojnie jadący kierowcy.

Dlatego też nie warto się spieszyć w mieście. Pośpiech jest tym bardziej niewskazany zważywszy na fakt, że najniebezpieczniejsze sytuacje mogą w oczach pirata drogowego jawić się jako przepustka do wyprzedzenia kolumny aut. Za przykład może posłużyć omijanie pojazdów zatrzymanych przed pasami w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

O czyhających na drogach niebezpieczeństwach mogło przekonać się wielu internautów za sprawą licznych filmików z kamer pokładowych lub miejskiego monitoringu. Skrajnie nieodpowiedzialnie zachowali się między innymi kierowcy Skody Fabii, Volkswagena Golfa, Audi A3 oraz BMW serii 3 E36.

Tagi: Duperele