BMW opracuje elektryczny model o nazwie i5?
09.11.2015 14:07
BMW opracuje elektryczny model o nazwie i5? Fot. materiały prasowe

Po miesiącach spekulacji i domniemań, dyrektor generalny BMW, Harald Krueger, potwierdził, że ta bawarska marka ma w planach opracowanie bardziej praktycznego, elektrycznego modelu.

Te słowa padły z jego ust podczas wywiadu z niemieckim Die Zeit. Nowy model miałby wypełnić lukę pomiędzy i3, a i8. Możliwe, że zostanie on nazwany i5 i powstanie w nadwoziu crossover lub sedan.

Krueger dodał, że nie będzie się wahać i poprosi rząd o pomoc – chciałby żeby docelowo elektryczne samochody stały się obiektem pożądania:

Potrzebujemy większego wsparcia rządu w kwestii pojazdów elektrycznych. Jeśli nasza władza chce namówić Niemców do jeżdżenia ekologicznymi samochodami, musi ich do tego dodatkowo zachęcić.

Z marketingowego punktu widzenia, jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ wzrasta zapotrzebowanie na tego typu auta. Póki co, pozostałe dwa elektryczne modele Bawarczyków nie sprzedają się najlepiej. Wizerunkowo więc, BMW ma szanse wzmocnić i ugruntować swoją pozycję jako producenta elektrycznych samochodów. A to może wywindować sprzedaż całej gamy aut napędzanych alternatywną energią.

Pierwszy wywiad Kruegera

Co ciekawe, to był pierwszy wywiad dyrektora generalnego BMW od momentu zasłabnięcia i upadku podczas przemówienia na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Przy okazji, nawiązał on do tego wydarzenia i stwierdził, że po tym incydencie czuł się wręcz przytłoczony nadopiekuńczością ze strony przyjaciół, rodziny i współpracowników.

Jedną z rzeczy, których najbardziej żałuje Harald była niemożność poprowadzenia do końca prezentacji nowego BMW serii 7. Przez jego zasłabnięcie ciężka praca wielu osób poszła na marne. Powagę wydarzenia wzmacnia fakt, że “siódemka” jest flagowym modelem tej marki i najbardziej zaawansowanym samochodem stworzonym jaki kiedykolwiek stworzyli.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.