Pogoda
20.04.2016 10:50

BMW serii 7 limitowane do 100 sztuk

Niemiecki producent samochodów opracował specjalną odmianę swojego flagowego modelu. Jego oficjalna nazwa to BMW Individual 7 Series The Next 100 Years…

BMW serii 7 limitowane do 100 sztuk
foto: materiały prasowe

Najnowsze auto ze stajni bawarskiej marki wyróżnia się – poza długą nazwą – dedykowanym kolorem nadwozia „Centennial Blue Metallic”, 20-calowymi felgami z lekkich stopów metali oraz ręcznie wygrawerowanym napisem „The Next 100 Years” na słupkach B, który znalazł się także na przednich zagłówkach. Z kolei między konsolą centralną a drążkiem przekładni automatycznej znalazła się pokrywka na cupholdery z napisem informującym o tym, z którym ze 100 wyprodukowanych egzemplarzy mamy do czynienia. Wnętrze wykończono specjalną skórą Merino.

Jak na BMW przystało, nawet w najbardziej ekskluzywnej odmianie możemy zdecydować się na opcjonalne wyposażenie z długiej listy dodatków. Do wyboru przyszłych klientów są np. audio Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System z 16 wysokotonowymi głośnikami o łącznej mocy 1400 W i światło ambientowe z funkcją Welcome Light Carpet, dzięki której przy wsiadaniu i wysiadaniu oświetlana jest strefa przed drzwiami pojazdu.

Jakby tego było mało, można także zdecydować się na pakiet Ambient Air pozwalający na używanie naprzemiennie dwóch – z palety ośmiu różnych aromatów – zapachów dyskretnie rozprowadzanych we wnętrzu auta, przy jednoczesnej możliwości kontrolowania ich intensywności. Pieniądze można również zainwestować w tzw. Executive Lounge Package, składający się z 4-strefowej klimatyzacji, elektrycznie ustawianych komfortowych siedzeń z funkcjami podgrzewania, wentylowania i masażu.

Ponadto do wyboru klientów są trzy odmiany – 740Le, 750Li i M760Li. Ten pierwszy oferuje tandem, w skład którego wchodzi 2-litrowa jednostka wspomagana przez silnik elektryczny. Łączna moc układu to 326 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wprawiane w ruch są tylne koła lub obie osie za pośrednictwem przekładni automatycznej o 8 przełożeniach. Sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 5,2 s, a elektrycznie ograniczona prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Bardziej wymagający klienci mogą się zdecydować na 750Li o mocy 450 KM i 650 Nm, która legitymuje się sprintem od 0 do 100 km/h w 4,7 s. Z kolei ci, którzy nie lubią bawić się w półśrodki znajdą w ofercie M760Li z 12-cylindrową jednostką o mocy 610 KM.

Wciąż jednak nie wiadomo ile ta ekskluzywna odmiana będzie kosztować. Z pewnością więcej od podstawowej wersji 740Li, którego ceny katalogowe w Polsce startują z pułapu 455 000 zł.

Tagi: News BMW Galeria