Pogoda
07.06.2019 14:59

Baldur's Gate 3 oficjalnie zapowiedziane. Jest pierwszy zwiastun!

Larian Studios zachęca do zbierania drużyny. Studio oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad trzecią odsłoną Baldur's Gate. Dwie pierwsze części cyklu wciąż uznawane są za jedne z najlepszych RPG w historii.

Baldur's Gate 3
foto: kadr z wideo

Anons nie jest kompletnym zaskoczeniem, jako że twórcy Divinity: Original Sin zaliczyło mała wpadkę przy okazji publikowania animacji mającej informować o zbliżaniu się tajemniczej „trójki”.

Początkowo zinterpretowano to jako zapowiedź trzeciej części znakomitego Divinity: Original Sin, wścibscy internauci zaczęli jednak grzebać w plikach multimedialnych i odkryli, że znajdują się w nich komunikaty o zastrzeżonych znakach towarowych należących do Wizard of the Coast.

Wydawnictwo odpowiada za opracowywanie i publikowanie podręczników do klasycznych, towarzyskich gier RPG rozgrywanych w systemie D&D. W pliku odnaleziono także wpis, który jednoznacznie wskazywał na powstawanie nowej odsłony Wrót Baldura.

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
Przeczytaj także Baldur's Gate 3 zapowiedziany (prawie) oficjalnie. Autorów zdradziły zastrzeżenia o prawach autorskich w kodzie

Larian Studios nie czekało zbyt długo oficjalne potwierdzenie prac nad Baldur’s Gate 3. Zaprezentowano zwiastun, który pokazuje, z jakim złem przyjdzie zmierzyć się graczom tym razem.

Baldur’s Gate 3 – zwiastun i data premiery

Twórcy Baldur’s Gate 3 pilnowali się, żeby tym razem nie zdradzić zbyt dużo. Data premiery Wrót Baldura 3 oraz platformy sprzętowe, na których będzie można zagrać, pozostają więc (przynajmniej na razie) tajemnicą.

Więcej informacji na temat gry usłyszymy być może już podczas E3 2019, zaczynających się 10 czerwca 2019 roku. Ogłoszeń dużego kalibru ma być na targach co niemiara. Z plotek wynika chociażby, że CD Projekt RED zamierza zdradzić, kiedy można będzie w końcu kupić sobie Cyberpunka 2077.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 z premierą planowaną na 2019 rok. Wyciekły plany CD Projekt RED 

Larian Studios promuje grę Baldur’s Gate 3 krótkim, ale wymownym zwiastunem.

Oczekiwanie na trzecią część Wrót Baldura może umilić wieść, że dwie pierwsze części, zremasterowane przez studio Beamdog, trafią na konsole. Odświeżone wersje znakomitych gier RPG zostaną w Polsce wydane przez CDP.

"

Fizyczna wersja rozszerzona Neverwinter Nights: Enhanced Edition będzie miała premierę 6 grudnia 2019 r., zaś pozostałe tytuły, czyli pakiet The Baldur’s Gate: Enhanced Edition, Planescape: Torment: Enhanced Edition wraz z Icewind Dale Enhanced Edition pojawią się na rynku już 27 września 2019 roku. "

W gry można będzie zagrać na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Zobacz także: Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Icewind Dale i Neverwinter Nights jeszcze w 2019 trafią na konsole

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry