Pogoda
31.10.2018 10:53

Bandai zamierza banować graczy za „niestosowne” postaci w SoulCalibur VI

Kończy się czas radosnego wyposażania postaci w SoulCalibur VI w penisy dowolnej długości – Bandai Namco ostrzegło, że gracze, którzy przesadzą z ucieleśnianiem swoich marzeń będą banowani.

Bandai zamierza banować graczy za „niestosowne” postaci w SoulCalibur VI
foto: materiały prasowe

SoulCalibur VI w Polsce kojarzy się przede wszystkim z gościnnym występem Geralta z Rivii – wiedźmin otrzymał własną (aczkolwiek krótką) historię fabularną, dzięki czemu można dowiedzieć się jak trafił do świata równoległej gry i pomóc mu się z niej wydostać.

Szybko okazało się jednak, że gracze zaczęli nadużywać wolności twórczej, jaką zaoferował im kreator własnej postaci – w sieci pokazały się filmiki prezentujące co śmielsze wcielenia, w jakie przyoblekali się wirtualnie grający.

Jeśli macie 18 lub więcej lat, mamy dla Was przykładowy filmik nakręcony w Soulcalibur VI, pokazujący walkę fallusem większym od postaci, do której jest przyczepiony.

Gracze mieli więc dużo radości (wśród innych postaci stworzonych w kreatorze był między innymi Batman i Thanos), twórcom gry takie zabawy były jednak nie w smak.

Ban w SoulCalibur VI za „niestosowne” postaci

Wybujała wyobraźnia graczy zaczęła głęboko doskwierać twórców SoulCalibur VI – jako, że z grą wiązane są e-sportowe nadzieje, pojawianie się w pojedynkach online postaci budzących grozę i zażenowanie zdecydowanie nie stoi w interesie Bandai Namco. Co innego możliwość rozbierania podczas pojedynku postaci prowadzonych przez przeciwników - sprawni gracze mogą puścić przegranych (niemal) w samych skarpetkach.

Studio wydało więc stanowczy komunikat – każdy, kto zostanie przyłapany na grze prze sieć postacią uznaną za „niestosowną” ukarany zostanie banem na rozgrywki sieciowe.

SoulCalibur Vi jest dostępny na PC, PlayStation 4 i Xbox One – już niedługo pojawi się pierwsze DLC do gry, wprowadzające postać gościnną z Nier Automata.

Grywacie w bijatyki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry