Banksy potwierdził, że powstały niedawno mural w Nottingham to jego sprawka
19.10.2020 13:41
Banksy potwierdził, że powstały niedawno mural w Nottingham to jego sprawka Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Banksy przyznał, że stał za muralem w Nottingham. Popularny streetartowiec opublikował dzieło na swoim Instagramie i zakończył spekulacje.

Niedawno na jednym z budynków w Nottingham w Anglii pojawił się mural. Stylem przypominał dzieła Banksy'ego, jednak nie było pewności, czy to znany artysta jest jego autorem. Streetartowiec jednak opublikował pracę na swoim Instagramie i potwierdził tym samym jej autentyczność.

Banksy potwierdził, że jest autorem muralu w Nottingham

Banksy to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów zajmujących się street artem. Jego prace, które komentują często w sposób kontrowersyjny otaczającą nas rzeczywistość są znane na całym świecie. W przeciwieństwie do danych ich autora, który od lat pozostaje anonimowy.

Banksy namalował dziewczynkę z hula-hop

Kultowy już artysta ze względu na swoją popularność coraz częściej jest kopiowany. W przypadku anonimowych dzieł, trudno potwierdzić, czy dana praca jest prawdziwa, a może jedynie inspirowana dokonaniami Banksy'ego. Podobnie było z muralem, który pojawił się ostatnio w Nottingham.

Przeczytaj także

Praca przedstawia dziewczynkę, która kręci zabawką hula-hop wokół bioder. Obręcz została jednak zrobiona nie, jak to zwykle bywa, z kolorowego plastiku, a ze starej opony rowerowej. Obok pracy, do pobliskiego słupa został przyczepiony zniszczony rower, któremu brakuje koła.

Wątpliwości na temat autorstwa dzieła rozwiał sam Banksy. Artysta opublikował na swoim oficjalnym Instagramie zdjęcie roweru i dziewczynki.

Mieszkańcy budynku bardzo entuzjastycznie zareagowali na dzieło sztuki zdobiące ich dom. Jedna z komentujących kobiet przyznała nawet, że jej córeczka uważa, że to jej podobiznę zamieścił na czerwonej cegle Bansky. Głosy, że prace streetartowca są aktem wandalizmu i nie powinny występować w miejskiej przestrzeni są już w tej chwili wyjątkiem i rzadkością.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.