Pogoda
27.06.2018 11:20

Banksy stworzył murale w Paryżu krytykujące politykę imigracyjną Francji

Mistrz street artu pojawił się tym razem w Paryżu i stworzył prace, które mogą wywołać głośną dyskusję we Francji.

Banksy w Paryżu
foto: AFP/EAST NEWS

Enigmatyczny brytyjski artysta pojawił się tym razem we Francji. Street art w jego wydaniu często niesie ze sobą przesłanie polityczne i miejsce, w których pojawiają się grafiki również nie jest przypadkowe. Nie inaczej sprawa wygląda w Paryżu, gdzie pojawiło się 7 murali w jego wykonaniu.

Patrząc na styl prac od razu można się domyślić, że murale są autorstwa właśnie Banksy'ego. Najpierw zauważono mural przedstawiający czarnoskórą dziewczynkę, która zamalowuje swastykę. Grafika pojawiła się niedaleko ośrodka dla uchodźców.

Niestety mural został już zniszczony i przekształcony w taki sposób, jakby to dziewczyna malowała znak kojarzony z nazizmem. Tematyka murali głównie dotyczy zagadnienia imigracji, artysta krytykuje konserwatywną postawę Francji w tej kwestii.

Banksy stworzył murale w Paryżu

W końcu artysta wrzucił na swoje konto na Instagramie zdjęcia murali w Paryżu potwierdzając tym samym, że są to jego grafiki.

Obejrzyjcie jego najnowsze murale, które pojawiły się na ulicach Paryża.

Banksy zaczął swoją karierę od graffiti, ale później przerzucił się na szablony. Jego grafiki z całującymi się brytyjskimi policjantami czy chuliganem rzucającym kwiatami zna cały świat, a fakt, że artysta ukrywa swoje prawdziwe nazwisko tylko podgrzewa całą atmosferę.

Swego czasu pojawiły się plotki, że Banksym jest członek zespołu Gorillaz - artysta Jamie Hewlett. Ktoś bowiem zauważył, że prace pojawiają się w tych samych miejscach, gdzie przystanki trasy koncertowej pracy. Co więcej w 2003 roku doszło do współpracy grafika z Damonem Albarnem, bo Banksy stworzył okładkę siódmego albumu studyjnego Blur - „Think Tank”. Natomiast w 2015 roku wokalista wystąpił w Dismaland, czyli w parku zabaw z koszmarów, stworzonym przez brytyjskiego artystę.

Aleksandra Degórska
Tagi: News Banksy