Barbara Krafftówna nie żyje. Aktorka miała 93 lata

23.01.2022 10:38
Barbara Krafftówna nie żyje. Aktorka miała 93 lata Fot. Bartosz KRUPA/East News

Nie żyje Barbara Krafftówna. Wybitna aktorka teatralna i filmowa miała 93 lata.

Legendarna aktorka teatralna i filmowa, Barbara Krafftówna, zmarła w wieku 93 lat. O śmierci gwiazdy poinformował w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Barbara Krafftówna nie żyje

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Barbarę Krafftównę, która pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy...

- czytamy w poście.

Przyczyny śmierci aktorki nie jest znana. Jak donosił "Super Express" pod koniec listopada artystka miała koronowirusa. Sprawę skomentował dla Onetu prezes ZASP Krzysztof Szuster:

Miała podejrzenie, ale nie mamy pewności, czy była zakażona. Bardzo się baliśmy, na szczęście wszystko jest w porządku. Każdy, kto w czasie COVID-19 trafia do Skolimowa, musi przejść kwarantannę, bez względu na to, czy jest to członek zarządu, czy prezes. Dziś taką kwarantannę kończy i zostanie przeniesiona do swojego ulubionego pokoju.

Polecamy

Gwiazda Kabaretu Starszych Panów miała na koncie niezliczoną ilość ról filmowych i teatralnych. Zagrała między innymi w  "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, "Nikt nie woła" Kazimierza Kutza czy "Jak  być kochaną" i "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa. Widzowie najbardziej kochali ją jednak za rolę Honoraty w serialu "Czterej pancerni i pies".

W 2021 roku na Krakowskim Festiwalu Filmowym miał swoją premierę dokument "Krafftówna w krainie czarów" w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa, który był poświęcony aktorce.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.