#BarkaChallenge na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Polscy muzycy podjęli kolejne wyzwanie

18.05.2020 14:51
#BarkaChallenge na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Polscy muzycy podjęli kolejne wyzwanie Fot. Maciek Jonek

Z okazji 100. urodzin Jana Pawła II polskie gwiazdy oddały hołd papieżowi. Muzycy stworzyli wyzwanie i nazwali je #BarkaChallenge.

Akcja #hot16challenge w krótkim czasie stała się hitem internetu. W wyzwaniu wzięły już udział osoby ze środowisk nie tylko muzycznych, ale też aktorzy, celebryci, politycy czy youtuberzy. Czelendże w ostatnich latach są bardzo popularną formą wypowiedzi przyjętej przez twórców. Dzięki ostatniej akcji udało się zebrać przeszło milion złotych na walkę z koronawirusem.

#BarkaChallenge. Na czym polega? Kto wziął udział?

Raperskie wyzwanie stało się inspiracją dla polskich wokalistów, którzy chcieli uczcić urodziny Jana Pawła II. Papież Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku co oznacza, że gdyby nadal żył, skończyłby właśnie 100 lat. Ten okrągły jubileusz stał się pretekstem do kolejnej internetowej akcji - #BarkaChallenge.

Przeczytaj także

Grono polskich muzyków, w którym znalazł się Sebastian Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski, Andrzej Krzeptowski, Edyta Golec, Gabriela Szyszka, Izabela Szafrańska czy zespół Halny zaśpiewało ulubiony utwór Jana Pawła II.

Posłuchaj podcastu

Wideo zapowiada krótki opis, który informuje nas między innymi, dlaczego artyści zdecydowali się na wspólne zaśpiewanie "Barki" i kto "nominował" ich do tego zadania:

#barkachallenge to zupełnie inny challenge niż wszystkie do tej pory, to jest dobrowolny challenge, do którego zaprasza nas sam Jezus , za pośrednictwem naszego ukochanego Ojca Świętego. Zapraszamy wszystkich, którym podoba się nasza inicjatywa do wspólnego rejsu i przedstawiania swoich pomysłów na przekaz swojej miłości do Jezusa.

Nagranie nie skończyło się konkretnymi nominacjami. Artyści podkreślają, że zapraszają do udziału w akcji wszystkich, którzy mają ochotę zaśpiewać dla Ojca Świętego religijną piosenkę. Wyzwanie można podjąć do 31 lipca i oznaczyć hasztagiem #barkachallenge. Najlepsze aranżacje mają szansę na wspólny występ z artystami na wspólnym koncercie w przyszłości.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.