Batman i Joker pojawili się na protestach w USA. Nagrania wywołały burzę w sieci [WIDEO]

01.06.2020 12:09
Batman i Joker pojawili się na protestach w USA. Nagrania wywołały burzę w sieci [WIDEO] Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Popkulturowi bohaterowie biorący udział w protestach? Jak najbardziej! Zobaczcie Jokera i Batmana na ulicach USA.

W ubiegłym tygodniu doszło do eskalacji napięcia w Stanach Zjednoczonych. Stopniowo wzrasta liczba protestów przeciwko brutalności policji. Społeczeństwo domaga się równego traktowania niezależnie od koloru skóry oraz sprawiedliwości dla George'a Floyda, który poniósł śmierć z ręki funkcjonariusza. W miniony weekend do protestujących dołączyli... Batman i Joker.

Batman i Joker pojawili się na protestach w USA

Na jednej z ulic Filadelfii pojawił się mężczyzna przebrany w kostium Batmana, dobrze znany fanom trylogii Christophera Nolana. Jego obecność spotkała się z entuzjastycznym odzewem tłumu, który zaczął wiwatować na widok Mrocznego Rycerza. Gdy nagranie ze zdarzenia wylądowało w sieci, aprobata wymieszała się z krytyką. Ludzie zarzucają przebierańcowi egoizm i chęć zwrócenia na siebie uwagi przy tak tragicznych okolicznościach. W mediach pojawiły się głosy, jakoby mężczyzna przyznał, iż nie popiera protestów, a jego inicjatywa miała na celu wyłącznie zaistnienie w social mediach. Ile jest jednak w tym prawdy? Tego się raczej nie dowiemy.

Przeczytaj także

Tymczasem w Minneapolis zawitał najsłynniejszy przeciwnik Batmana. 36-letni pracownik sklepu spożywczego, Joseph Pudwill, wyszedł na ulice przebrany za Jokera w wersji Joaquina Phoenixa. W odpowiedzi na pytanie "dlaczego akurat ten strój?" mężczyzna wyznał:

[Joker - przyp.red.] stał się wzorem niesprawiedliwości społecznej, uznania tragedii, które się pojawiły. Zakochałem się w tej postaci i myślę, że dziś może posłużyć za przesłanie pewnej wiadomości.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.