Batman pokazał penisa w nowej linii komiksów DC

Sergiusz Kurczuk
20.09.2018 10:18
Batman pokazał penisa w nowej linii komiksów DC Fot. kadr z filmu Batman i Robin

W komiksie „Batman: Damned” Mroczny Rycerz pojawił się w ujęciu full frontal. Nie wszystkim będzie jednak dane zobaczyć Batmana w pełnej okazałości. 

Wydawnictwo DC Comics od wielu lat kojarzy się poważnymi historiami, z czego nie omieszkał sobie zażartować tytułowy bohater filmu „Deadpool 2”. Nowa linia wydawnicza znana jako DC Black Label pójdzie krok dalej i wprowadzi historie przeznaczone wyłącznie dla dorosłych czytelników. Dzięki niej artyści komiksowi nie będą musieli martwić się o cenzurę pewnych wątków i obrazów. Dowodem na to jest fragment 1. numeru komiksu „Batman: Damned”, w którym zaprezentowano kompletnie nagiego Mrocznego Rycerza. W jednym z kadrów można dostrzec penisa głównego bohatera. 

„Batman: Damned” - nagi Mroczny Rycerz nie dla wszystkich

Odważna scena prawdopodobnie została wykorzystana z premedytacją. Dzięki niej linia DC Black Label i tytuł wydany pod jej nazwą, przejdzie do historii jako komiks, który po raz pierwszy ukazał penisa Batmana. 

Batman: Damned Fot. foto: kadr z komiksu Batman: Damned

W jednej ze scen widzimy, jak Batman powraca do swojej jaskini. Wychodzi z Batmobilu i zrzuca z siebie kostium, przechadzając się po kryjówce całkowicie nago. 

Batman: Damned Fot. foto: kadr z komiksu Batman: Damned

Okazuje się jednak, że nie wszyscy czytelnicy będą mogli zobaczyć nagiego Batmana. W wersji cyfrowej komiksu wydawnictwo zdecydowało się ocenzurować rozbierany fragment. 

Batman: Damned Fot. foto: kadr z komiksu Batman: Damned

Jak widać genitalia Bruce'a Wayne zostały ukryte w cieniu padającym na jego krocze. Portal CBR potwierdził, że DC uznało, iż golizna nie wnosi nic do historii i postanowiło uchronić nieletnich czytelników przed sceną przeznaczoną dla dorosłych odbiorców. W końcu kupując komiks w internecie, w bardzo łatwy sposób można obejść ograniczenia wynikające z wieku. To dość radykalna decyzja, bo rysunki autorstwa Lee Bermejo nie są ordynarne i nie mają nic wspólnego z pornografią. Ukazują moment, w którym zmęczony Batman wraca do domu i jedyne, na co ma ochotę, to zrzucić z siebie kostium i pochodzić nago w zaciszu własnego domu. 

Nagość w komiksach, czyli hipokryzja wydawnictw

Widać tu też pewną hipokryzję wydawców. Od wielu lat kobiety są ukazywane jako obiekty seksualne. Kuse stroje, które ledwo zakrywają piersi i miejsca intymne są na porządku dziennym. Do historii przeszedł już kuriozalny kostium Power Girl z wielkim wycięciem na dekolcie. Tymczasem praktycznie każdy męski heros, jest odziany w kostium od stóp do głów. Seksualizacja superbohaterek uznawana jest więc w pewien sposób za normę obowiązującą w komiksach, chociaż na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. 

18 Fot. foto: kadr z komiksu Worlds Finest vol. 1 #18

„Batman: Damned” - o czym jest komiks?

Historia stworzona przez Briana Azzarello i Lee Bermejo została zapowiedziana jako duchowy sequel powieści graficznej „Joker” z 2008 roku. Głównym wątkiem jest śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Jokera.

Batman: Damned Fot. foto: Batman: Damned

Batman nie pamięta, jak doszło do zabójstwa Księcia Zbrodni z Gotham. Nie jest pewny, czy złamał mu kark, a może za jego odejście odpowiada inny złoczyńca lub heros. Im więcej faktów odkrywa, tym więcej ma wątpliwości. W całą sprawę wmieszane są siły paranormalne. Mroczny Rycerz postanawia więc zwrócić się o pomoc do Johna Constantine'a. Czy razem uda się im rozwiązać zagadkę śmierci Jokera? Dowiemy się w kolejnych numerach „Batman: Damned”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.