Będą nowe obostrzenia w związku z pandemią. Szumowski o kolejnych metodach walki z koronawirusem

04.08.2020 13:47
Koronawirus|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Rośnie liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce. W ostatnich dniach padły rekordowe liczby zakażeń. Łukasz Szumowski planuje nowe obostrzenia.

Koronawirus nie odpuszcza. Na świecie potwierdzono już ponad 18 milionów zakażeń, prawie 11 milionów udało się wyleczyć, jednak niestety niemal 700 tysięcy pacjentów umarło z powodu choroby. W Polsce sytuacja w ostatnich dniach się pogorszyła. Padły nowe rekordy zachorowań na COVID-19. Aktualnie mówi się, że w Polsce zdiagnozowano niemal 47,5 zachorowań, prawie 35 tysięcy osób wyleczono, a przeszło 1,7 tysiąca zmarło. Specjaliści zapowiadają, że jesienią możemy spodziewać się kolejnej fali koronawirusa.

Nowe obostrzenia. Szumowski o walce z koronawirusem

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Programie Pierwszym Polskiego Radia opowiadał o pandemii koronawirusa. Polityk twierdzi, że aktualnie w Polsce nie mamy do czynienia z drugą falą choroby, ale bardziej z "falowaniem", czyli jednorazowymi skokami zakażeń, które nie utrzymują się długo.

Przeczytaj także

Szumowski twierdzi, że podwyższenie statystyk zachorowań jest wywołane rozluźnieniami obostrzeń, które pomogły Polakom wrócić do w miarę normalnego funkcjonowania. Polityk podkreślił, że przez spotkania rodzinne i organizowanie wesel pojawił się szereg ognisk choroby, które wpływają na wzrost zakażeń.

Minister zdrowia zapowiedział także zmiany w obostrzeniach, aby uniknąć kolejnych skoków zachorowań. Podkreślił wagę noszenia maseczek i przyłbic w sklepach. Polityk zapowiedział, że wkrótce rozpoczną się kontrole dotyczące zasłaniania ust i twarzy przez klientów oraz personel.

Ponadto Szumowski ma zamiar wprowadzić większy rygor na polskich weselach. Imprezy będą rejestrowane, aby ułatwić późniejsze dochodzenia epidemiczne. Każdy, kto zdecyduje się na organizację przyjęcia, będzie musiał dostarczyć listę swoich gości odpowiednim organom.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.