Pogoda
28.06.2016 10:54

Beerdroid uwarzy Wam w domu piwo

Wygląda jak ekspres do kawy, ale zainteresuje przede wszystkim miłośników piwa. BrewArt to inteligentny domowy minibrowar obsługiwany za pomocą smartfona.

Beerdroid uwarzy Wam w domu piwo
foto: materiały prasowe

Pomysł nie jest nowy. Przyglądaliśmy się już urządzeniu tego typu, którego nawet nazwa – Artbrew – brzmiała podobnie. Po zakończonej sukcesem kampanii na Kickstarterze twórcy zdecydowali jednak, że iGulu będzie bardziej chwytliwe.

BrewArt pozwala na łatwe i proste przygotowanie wybranego gatunku piwa w domu. Konstruktorzy zapewniają, że mimo automatyzacji procesu warzenia udało im się opracować rozwiązanie, które nie zabierze przyjemności tworzenia własnego piwa.

"

Chcieliśmy stworzyć urządzenia, które zaoferuje użytkownikom nie tylko dobre piwo, ale także ciekawe doświadczenia podczas jego warzenia. Możliwość kontroli temperatury pozwala na uzyskanie gatunków, które były ciężkie do stworzenia w domowych warunkach, takich jak na przykład klarowny lager. "

Prace nad BrewArt trwały według deklaracji konstruktorów przez 8 lat. W rezultacie wypracowano system, który składa się z dwóch współpracujących gadżetów, nazywających się Beerdroid oraz Brewflo.

Breedroid to maszyna, w której odbywa się właściwe warzenie piwa. Po załadowaniu składników – dostępnych w predefiniowanych paczkach Brewprints, których skład doświadczeni browarnicy mogą modyfikować wedle własnego gustu – urządzenie dba o utrzymanie odpowiednich dla danego gatunku parametrów pracy. Komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez sieć Wi-Fi.

Autorzy gadżetu mają obrazowe porównanie.

"

Jeśli Beerdroid to iPod, zestawy Brewprint można uznać za utwory na iTunes. "

Konstruktorzy postarali się, żeby efektownie wyglądający minibrowar był łatwy i przyjazny w obsłudze. Aplikacja wysyła użytkownikom informacje na temat przebiegu warzenia, trwającego od 5 do 15 dni, pozwalając śledzić wszystkie ważne wydarzenia w trakcie powstawania piwa.

Program pozwala także wpływać na parametry pracy Beerdroida – możliwe jest na przykład „uśpienie” browaru przez schłodzenie go do 4 stopni i wznowienie warzenia w późniejszym terminie.

Gotowe piwo przelewane jest do 5-litrowego KEG-a, który umieszczany jest w Brewflo. Dzięki znanemu z knajp kranikowi nawet nalewanie własnego złocistego trunku odbywa się w odpowiedniej atmosferze.

Inteligentny zestaw browarniczy nie będzie jednak tani. Beerdroid został wyceniony na 799 dolarów, Brewflo kosztuje 699 dolarów, a koszt przyrządzenia 10 litrów piwa ma zamykać się pomiędzy 28 a 44 dolarami. Sprzedaż rozpocznie się w połowie lipca 2016 roku w Australii.

Znaleźlibyście w kuchni miejsce na taki minibrowar?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety