Beerdroid uwarzy Wam w domu piwo

Michał Tomaszkiewicz
28.06.2016 10:54
Beerdroid uwarzy Wam w domu piwo Fot. materiały prasowe

Wygląda jak ekspres do kawy, ale zainteresuje przede wszystkim miłośników piwa. BrewArt to inteligentny domowy minibrowar obsługiwany za pomocą smartfona.

Pomysł nie jest nowy. Przyglądaliśmy się już urządzeniu tego typu, którego nawet nazwa – Artbrew – brzmiała podobnie. Po zakończonej sukcesem kampanii na Kickstarterze twórcy zdecydowali jednak, że iGulu będzie bardziej chwytliwe.

BrewArt pozwala na łatwe i proste przygotowanie wybranego gatunku piwa w domu. Konstruktorzy zapewniają, że mimo automatyzacji procesu warzenia udało im się opracować rozwiązanie, które nie zabierze przyjemności tworzenia własnego piwa.

Chcieliśmy stworzyć urządzenia, które zaoferuje użytkownikom nie tylko dobre piwo, ale także ciekawe doświadczenia podczas jego warzenia. Możliwość kontroli temperatury pozwala na uzyskanie gatunków, które były ciężkie do stworzenia w domowych warunkach, takich jak na przykład klarowny lager.

Prace nad BrewArt trwały według deklaracji konstruktorów przez 8 lat. W rezultacie wypracowano system, który składa się z dwóch współpracujących gadżetów, nazywających się Beerdroid oraz Brewflo.

Breedroid to maszyna, w której odbywa się właściwe warzenie piwa. Po załadowaniu składników – dostępnych w predefiniowanych paczkach Brewprints, których skład doświadczeni browarnicy mogą modyfikować wedle własnego gustu – urządzenie dba o utrzymanie odpowiednich dla danego gatunku parametrów pracy. Komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez sieć Wi-Fi.

Autorzy gadżetu mają obrazowe porównanie.

Jeśli Beerdroid to iPod, zestawy Brewprint można uznać za utwory na iTunes.

Konstruktorzy postarali się, żeby efektownie wyglądający minibrowar był łatwy i przyjazny w obsłudze. Aplikacja wysyła użytkownikom informacje na temat przebiegu warzenia, trwającego od 5 do 15 dni, pozwalając śledzić wszystkie ważne wydarzenia w trakcie powstawania piwa.

Program pozwala także wpływać na parametry pracy Beerdroida – możliwe jest na przykład „uśpienie” browaru przez schłodzenie go do 4 stopni i wznowienie warzenia w późniejszym terminie.

Gotowe piwo przelewane jest do 5-litrowego KEG-a, który umieszczany jest w Brewflo. Dzięki znanemu z knajp kranikowi nawet nalewanie własnego złocistego trunku odbywa się w odpowiedniej atmosferze.

Inteligentny zestaw browarniczy nie będzie jednak tani. Beerdroid został wyceniony na 799 dolarów, Brewflo kosztuje 699 dolarów, a koszt przyrządzenia 10 litrów piwa ma zamykać się pomiędzy 28 a 44 dolarami. Sprzedaż rozpocznie się w połowie lipca 2016 roku w Australii.

Znaleźlibyście w kuchni miejsce na taki minibrowar?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.