Bejrut: w gruzach po eksplozji odnaleziono ocalałe małe dziecko. Trwa akcja ratunkowa

04.09.2020 11:45
Bejrut: w gruzach po eksplozji odnaleziono ocalałe małe dziecko. Trwa akcja ratunkowa Fot. . Gregory Mulder/BEI/REPORTER

4 sierpnia doszło do ogromnej eksplozji w Bejrucie. Wybuch ponad … ton saletry amonowej zniszczył budynki w promieniu 10 km. Od tego czasu w stolicy Libanu trwa akcja ratunkowa. Wczoraj w najbardziej pokrzywdzonej strefie odnaleziono oznaki życia”.

Jak podaje magazyn The New York Times, powołując się na informacje agencji informacyjnej Reuters, w czwartek 3 września, ekipa ratunkowa, uzbrojona w psa ratunkowego natrafiła na oznaki życia, ukryte pod gruzami w dzielnicy Gemmayze, która została najbardziej zniszczona w wyniku niefortunnego wypadku z początku sierpnia.

Przeczytaj także

Dziecko pod gruzami

Z początku to właśnie pies wyczuł obecność człowieka pod gruzami i nakierował ludzi w odpowiednie miejsce. Wtedy ekipa ratunkowa, uzbrojona w odpowiednie narzędzia pomiarowe, dokonała dalszych oględzin. Dziecko spędziła w takich warunkach niemal miesiąc.

„Odnaleźliśmy znaki życia – oznaki oddechu oraz pulsu. Sensor temperatury również złapał wysoką temparaturę w tym miejscu” – poinformował członek ekipy ratunkowej, Eddy Bitar.

Ekipa ratunkowa pracuje nieprzerwanie od czwartkowego poranka, aby uratować dziecko, uwięzione pod gruzami sklepu, znajdującego się w dzielnicy Gemmayze. Do pomocy zostali zwołani ochotnicy z okolicznych budynków.

Przeczytaj także

Wybuch w Bejrucie

Do groźnego wybuchu w Bejrucie doszło popołudniu 4 sierpnia. Wybuch, jak się później okazało źle składowanej saletry amonowej, w ilości ponad 2,5 tys. ton, doprowadził do zniszczeń liczonych w miliardach dolarów. Budynki w obrębie 10 km zostały doszczętnie zniszczone. W wyniku eksplozji zginęło ponad 170, a ponad 6000 zostało rannych.

Czytaj także: Perkusista znanego metalowego zespołu został ranny w wyniku wybuchu w Bejrucie. Jaki jest stan zdrowia muzyka? 

Źródło: The New York Times, Reuters, Radio Zet

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.