Bentley Continental Flying Spur W12 w odmianie S

08.09.2016 10:26
Bentley Continental Flying Spur W12 w odmianie S Fot. materiały prasowe

Brytyjczycy opracowali zupełnie nową, topową odmianę Flying Spur W12 S, która z miejsca stała się najszybszym seryjnie produkowanym modelem 4-drzwiowym wyjeżdżającym z fabryki Crewe.

Sercem tego pojazdu jest podwójnie doładowana jednostka W12 o pojemności 6 litrów. Inżynierom udało się wykrzesać z niej dodatkowe 15 KM, dzięki czemu generuje ona 635 KM i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego już od 2000 obr./min. Te zmiany pozwalają Bentleyowi osiągnąć pierwsze 100 km/h ze startu zatrzymanego już po 4,5 sekundy. Imponuje również jego prędkość maksymalna – 325 km/h – szczególnie jeśli uwzględnimy masę własną bazowego modelu, wynoszącą 2475 kilogramów.

Jak przystało na każdy współcześnie wytwarzany model tego brytyjskiego producenta, tak i Fyling Spur W12 S korzysta z napędu na obie osie, standardowo przekazującego moment obrotowy na obie osie w stosunku 40:60.

Ponadto inżynierowie dokonali zmian w zawieszeniu – nowe są amortyzatory. Przeprogramowano również system stabilizacji toru jazdy. Jednak producent zapewnia, że te wszystkie zmiany nie wpłynęły negatywnie na komfort. Dla bardziej wymagających klientów rozszerzono dostępne wyposażenie opcjonalne o ceramiczne tarcze hamulcowe.

Z zewnątrz ten samochód wyróżnia się czarnym wykończeniem poszczególnych elementów, w tym przednią osłoną chłodnicy, tylnym dyfuzorem, 21-calowymi felgami oraz przyciemnionymi przednimi i tylnymi światłami.

Zdaniem dyrektora generalnego Bentley Motors – Wolfganga Durheimera – nowe auto może rywalizować z najlepszymi:

Flying Spur W12 S jest jednym z najlepszych luksusowych sedanów na świecie. Łączy w sobie dynamikę, zwiększoną moc pochodzącą z unowocześnionego silnika W12 oraz oryginalną stylistykę, której klienci oczekują od tego wyjątkowego modelu.

We wnętrzu tego pojazdu znajdziemy nową, trójramienną kierownicę wielofunkcyjną, jak również pomarańczowe przeszycia oraz napisy W12 S na wszystkich 4 zagłówkach. Klienci mogą liczyć również na pikowaną skórę. Wszystkie materiały wykorzystane do wykończenia są najwyższej jakości – tak przynajmniej twierdzi producent.

Pierwsze Bentleye Continentale Flying Spur W12 S zostaną dostarczone właścicielom jeszcze w 2016 roku. 

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.