Bernie Sanders podbija internet. Senator wykorzystał popularność memów, by pomóc potrzebującym

25.01.2021 13:56
Bernie Sanders podbija internet. Senator wykorzystał popularność memów, by pomóc potrzebującym Fot. BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

Zdjęcie senatora Berniego Sandersa wykonane podczas uroczystości w Kapitolu obiegło internet w błyskawicznym tempie. Polityk postanowił to wykorzystać by pomóc najbardziej potrzebującym.

Senator Bernie Sanders skradł inauguracyjne show Joe Bidena. Zdjęcie 79-letniego demokraty w za dużych rękawicach skradło serca internautów i stało się obiektem ogromnego zainteresowania. Sam zainteresowany postanowił wykorzystać pięć minut oszałamiającej sławy w celach charytatywnych.

Bernie Sanders podbija internet

Mimo, że ceremonię inauguracji prezydentury Joe Bidena uświetniły takie gwiazdy jak Lady Gaga czy Jennifer Lopez media i internauci zachwycili się niemal osiemdziesięcioletnim mężczyzną, który skutecznie utrzymywał społeczny dystans grzejąc ręce w za dużych, wzorzystych rękawiczkach.

Demokratyczny senator ze stanu Vermont Bernie Sanders i jego wielkie wełniane rękawice stali się bohaterami niezliczonej ilości internetowych memów.

Bernie Sanders sprzedaje ubrania ze słynnym zdjęciem z inauguracji

Bernie Sanders postanowił wykorzystać moment sławy, by pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Senator zlecił wyprodukowanie bluz i koszulek, z jego kultowym zdjęciem z inauguracji. Dochód z ich sprzedaży ma trafić na cele charytatywne. Koszt jednej sztuki to od 27 do 45 dolarów.

Sanders zapowiedział, że przekaże pieniądze na program Meals on Wheels (dosłownie posiłki na kółkach), w ramach którego ciepłe posiłki rozwożone są do szczególnie potrzebujących mieszkańców Vermont. Program działa od 1972 roku a do dziś powstało w Stanach Zjednoczonych tysiące jego oddziałów. Bluzy i koszulki z miejsca stały się jednym z najbardziej pożądanych hitów modowych. Bernie Sanders sprzedaje je poprzez stronę berniesanders.com

Ze względu na ogromny popyt na ten przedmiot, twoja bluza zostanie dostarczona w ciągu od trzech do sześciu tygodni.

- czytamy w opisie produktu.

Jesteśmy zdumieni wsparciem dla naszego Meals on Wheels przez Berniego Sandersa i tylu ludzi z całego kraju.

- czytamy na Twitterze organizacji Age Well, największego dostawcy Meals on Wheels w Vermoncie.

To wspaniały prezent i nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni

- powiedziała stacji CNN prezes Age Well Jane Catton.

Historia jednego zdjęcia

Autorem zdjęcia jest współpracujący z agencją AFP Brendan Smialowski. Co ciekawe fotograf uważa, że zdjęcie nie należy do najbardziej udanych. Bernie Sanders siedzi na nim na składanym krześle. Ubrany jest w brązową parkę oraz za duże, wełniane rękawice. Jak twierdzą internauci senator wygląda na nim na nieco obrażonego.

W Vermont coś wiemy na temat zimna i moda za bardzo nas nie obchodzi

- skomentował bohater fotki w wywiadzie dla stacji CBS.

Kultowe rękawice

Jak wyjaśnia dziennikarka Ruby Cramer, senator otrzymał kultowe rękawice ponad dwa lata temu od nauczycielki Jen Ellis.

Rękawice zrobione są z wełny pochodzącej ze starych, używanych swetrów i są podszyte polarem wykonanym z włókien z butelek z recyklingu.

Zobacz również: Mieszkał na strychu bez wiedzy właścicielki. Przerażająca prawdziwa historia z Queensland

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.