Pogoda
04.11.2016 14:28

Bestsellery za darmo dzięki akcji Czytaj PL

Akcja Czytaj PL udostępniła zupełnie za darmo 12 hitowych książek w postaci e-booków i audiobooków. Można je czytać przez cały listopad 2016.

Bestsellery za darmo dzięki akcji Czytaj PL
foto: zrzut ekranu

To pierwszy raz, gdy zrodzona w Krakowie inicjatywa objęła swoim zasięgiem 16 miast. Reklamy akcji Czytaj PL, będąc przepustką do zyskania dostępu do bestsellerów, znalazły się na przystankach komunikacji publicznej.

Mapa, na której oznaczone są (choć nie we wszystkich przypadkach) dokładne lokalizacje plakatów, znajduje się w tym miejscu. Żeby móc wypożyczyć sobie udostępnione książki, trzeba tylko zainstalować aplikację Woblink (w wersji na Androida lub iOS), a następnie zeskanować kod QR znajdujący się na ogłoszeniu.

Gdy już nam się to uda, możemy podzielić się dostępem do małej biblioteczki z 5 znajomymi – wystarczy wysłać im zaproszenie na maila.

Jak chwalą się organizatorzy akcji, 12 udostępnionych tytułów – znajdują się w nich dzieła zarówno polskie, jak i zagraniczne – sprzedały się na całym świecie w liczbie ponad 10 mln egzemplarzy.

Oto pełna lista tytułów dostępnych za darmo w ramach akcji Czytaj PL:

Jak działa wypożyczalnia? Po uzyskaniu do niej dostępu wskazujemy książkę (lub komiks), który chcemy czytać lub słuchać jako audiobooka. Jednocześnie możemy otwierać tylko jeden tytuł, jeśli jednak boicie się, że miesiąc na zapoznanie się z 12 bestsellerami to za mało czasu, organizatorzy dodali do puli 7 pierwszych dni grudnia 2016 – ma to pozwolić na dokończenie lektury. Do tej odsłony akcji można jednak przystąpić tylko w listopadzie 2016

Jak chwalą się pomysłodawcy Czytaj PL, akcji zazdroszczą nam na świecie:

"

Akcja możliwa jest dzięki największym polskim wydawcom, co docenili i nagrodzili delegaci z 54 krajów świata podczas ostatniego zjazdu Miast Kreatywnych UNESCO. "

Którą z propozycji przeczytacie jako pierwszą?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile