Bethesda szykuje grę w świecie „Gry o tron”?

Michał Tomaszkiewicz
29.08.2017 14:10
Bethesda szykuje grę w świecie „Gry o tron”? Fot. materiały prasowe

Dla fanów „Gry o tron” nieuchronnie zbliża się zimowa posucha – na następny sezon serialu przyjdzie długo poczekać. Rozgrzać może ich plotka, która pojawiła się w internecie, ustawiająca obok siebie marki Bethesda i „Game of Thrones”.

Biorąc pod uwagę popularność serialu wykorzystującego świat wykreowany w cyklu „Pieśń lodu i ognia” trudno uwierzyć, że nie doczekaliśmy się jeszcze osadzonej w uniwersum gry z prawdziwego zdarzenia.

Nie oznacza to, że nie podejmowano prób przeniesienia zawiłej fabuły „Gry o tron” na ekrany graczy – problem w tym, że deweloperom nie udawało się stanąć na wysokości zadania i stworzyć dzieła godnego rozpieszczających przez fabularne rozpasanie serialu i książek.

Niedosyt fanów marzących o wiośnie w świecie komputerowych RPG może zostać w najbliższej przyszłości zaspokojony, o ile plotki i domysły przelewające się przez internet zostaną oficjalnie potwierdzone.

Rozwiąż quiz

Jak zginął Viserys Targaryen?

1Viserys Targaryen Fot. foto: kadr z serialu

Jak zginął Viserys Targaryen?

W jednym z popularnych na zachodzie sklepów komputerowych zauważono bowiem pojawienie strony produktowej, w której co prawda nie znalazło się zbyt wiele informacji (była to „zaślepka” szykowana na wprowadzenie do bazy nowego produktu), wystarczył jednak tyłu strony, by wprowadzić fanów „Gry o tron” w stan ekscytacji.

„Bethesda: Game of Thrones” daje nadzieję na opracowanie tematu przez studio specjalizujące się w produkcji cRPG – na koncie dewelopera znajduje się przecież seria Elder Scrolls ze Skyrimem na czele, studio stało się także nowym domem dla serii Fallout.

Czy przez przypadek ujawniono sekret studia pracującego nad grą powiązaną z uniwersum wykreowanym przez HBO, czy też może był to tylko żart pracownika sklepu, na razie nie wiadomo – trzeba poczekać, co pokaże czas. Jeśli jednak miałaby się pokazać gra w świecie „Gry o tron”, to początek ósmego, ostatniego sezonu serialu wydaje się być najlepszym z marketingowego punktu widzenia terminem – chyba, że tytuł ma pokazywać wydarzenia rozgrywające się po wydarzeniach pokazanych w telewizyjnej adaptacji.

Co ciekawego, w reakcji na możliwość tworzenia przez Bethesdę komputerowej „Gry o tron” pojawiły się także głosy niezadowolenia – część internautów wolałaby, żeby studiem odpowiedzialnym za przygotowanie gry był polski CD Projekt RED, który zachwycił złożonością i rozmachem świata przedstawionym w Wiedźminie 3.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.