Bethesda uspokaja - Elder Scrolls 6 i Fallout 5 cały czas powoli powstają

15.06.2022 11:39
Bethesda uspokaja - Elder Scrolls 6 i Fallout 5 cały czas powoli powstają Fot. materiały prasowe/Bethesda

W połowie czerwca 2022 roku odbyła się wspólna konferencja Xboxa i Bethesdy, podczas której dowiedzieliśmy się sporo na temat przyszłości tych dwóch marek.

Bethesda potwierdza, że nadal pracuje nad ES6 i Falloutem 5

Brakowało jednak zapowiedzi dwóch bardzo ważnych serii - nie było nic o nowym Falloucie i nie było nic o nowym Elder Scrolls. Na ratunek przybiegł jednak reżyser i producent wykonawczy z Bethesdy, Todd Howard, który wyjaśnił w rozmowie z IGN, że obecnie firma ciężko pracuje nad Starfieldem, ale potem nadejdzie czas na powrót do korzeni.

Polecamy

I tak oto Howard powiedział, że kolejny w kolejności jest nowy Elder Scrolls, na razie opatrzony po prostu cyferką "6" w tytule. Chwilę później dodał, że potem Bethesda weźmie się na poważnie za Fallouta 5. Ale na wszystko jeszcze przyjdzie czas:

Tak, obecnie Elder Scrolls 6 jest w fazie preprodukcji, a potem wiecie - będziemy robili Fallouta 5, więc nasze plany na przyszłość są całkiem szeroko zakrojone i trudno będzie coś jeszcze upchnąć. Zwłaszcza, że mamy pewne projekty, na które rzucamy od czasu do czasu okiem. Niestety, nasze produkcje zajmują dużo czasu - nie tylko dlatego, że są ogromne, ale też dlatego, że chcemy, by były jak najbardziej dopieszczone.

Polecamy

Cóż... Co do tego "dopieszczania" gier, to można jedynie zacytować Tylera, The Creatora: "So that was a fucking lie" (tak, odnosimy się oczywiście do startu Fallouta 76). 

Obecnie wiemy jedynie, że następna gra od Bethesdy będzie nosiła tytuł Starfield i trafi do sprzedaży w 2023 roku. Ze względu na umowę między Bethesdą a Microsoftem (czy raczej fakt, że gigant z Redmond przejął twórców gier) produkcja zadebiutuje na Xboxach i pecetach (a może kiedyś doczeka się premiery na PS5).

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.